OP ZDA: Federer in Berdych zlahka, Čilić mukoma

Druga polfinalistka turnirja za veliki slam v New Yorku je Caroline Wozniacki, ki je Sari Errani oddala eno samo igro.

03. september 2014 11.22
SPO-TEN-GSE-2014-US-OPEN---DAY-9
J. P., Delo.si

New York - Danska teniška igralka Caroline Wozniacki je druga polfinalistka zadnjega letošnjega turnirja za veliki slam, odprtega prvenstva ZDA v New Yorku. V četrtfinalu se je desetopostavljena nekdanja številka ena dobesedno poigrala s 13. nosilko, Italijanko Saro Errani, ki ji je v uri in petih minutah oddala eno samo igro (6:0, 6:1). Kako nemočna je bila poraženka, zgovorno pove podatek, da je osvojila le 18 odstotkov točk na svoj prvi začetni udarec. »Ta zmaga mi veliko pomeni, saj letos moja igra in nastopi precej nihajo. Leto je zame res razburkano, zato je preboj v polfinale New Yorka res izjemen,« se je smejalo Wozniackijevi.

V moški konkurenci so se četrtfinalistom pridružili še Švicar Roger Federer, Čeh Tomaš Berdych in Hrvat Marin Čilić. Drugi nosilec še naprej nadaljuje prepričljive predstave, saj je doslej na turnirju oddal en sam niz, tokrat pa 17. nosilcu, Špancu Robertu Bautisti Agutu, ni prepustil niti enega. Pot do zmage mu je olajšalo tudi osem asov, medtem ko je tekmec zmogel le dva. Šesti nosilec je imel še malenkost lažje delo z nepostavljenim Avstrijcem Dominicom Thiemom, ki si je privoščil kar 35 neizsiljenih lastnih napak in s tem Čehu dobesedno podaril več kot tretjino točk. Najtežje delo pa je imel visokorasli Hrvat, sicer 14. nosilec, ki je odpor Francoza Gillesa Simona trl več kot štiri ure, naposled pa zmagal tudi na račun kar 23 neubranljivih servisov.