Rola brez četrtfinala, Maia presenetila Hercogovo

Najvišje uvrščeni slovenski teniški igralec Blaž Rola v osmini finala Ria pokleknil pred domačim adutom Joaom Souzo.

19. februar 2015 11.21
SPO-TEN-GSE-2014-US-OPEN---DAY-1
J. P., M.Ž., Delo.si

Rio de Janeiro - Po treh urah in dveh minutah razburljivega in negotovega dvoboja v drugem kolu teniškega turnirja ATP z nagradnim skladom 1.414.550 ameriških dolarjev v Riu de Janeiru je moral najvišje uvrščeni slovenski »lopar« Blaž Rola vendarle priznati premoč domačemu posebnemu povabljencu Joau Souzi, ki je na svetovni jakostni lestvici štiri mesta višje (88/92), tokrat pa je bil boljši s 6:4, 6:7 (9) in 6:4.

Brazilec se je Ptujčanu oddolžil za poraz v edinem prejšnjem medsebojnem obračunu v četrtfinalu lanskega Sao Paula. Dvoboj je dosti bolje začel, dvakrat odščipnil servis Slovencu in ušel že s 5:1, nato pa se je moral potruditi, da je vendarle brez prask izvlekel prvi niz, izkoristil je drugo zaključno žogico. Drugi niz bi lahko Rola zapečatil že pred tie-breakom, a je pri vodstvu s 5:4 zapravil žogico za brejk, se je pa oddolžil v podaljšani igri. Tudi v tretjem nizu se je Blaž dokopal do vodstva s 4:3, nato pa oddal obe preostali igri na svoj začetni udarec in Souzi dovolil preboj v četrtfinale, kjer ga čaka nepostavljeni Avstrijec Andreas Haider-Maurer. Pomenljiv je podatek, da sta oba tekmeca zmogla po pet asov, le da si je zmagovalec ob tem privoščil le dve dvojni napaki, Rola pa kar enajst.

Hercogovi spodrsnilo proti Maii

V Riu de Janeiru je bila danes neuspešna tudi najboljša slovenska tenisačica Polona Hercog, ki jo je v drugem krogu premagala domačinka Beatriz Haddad Maia (1:6, 2:6).

Mariborčanka, ki na lestvici WTA zaseda 77. mesto, je bila v dvoboju absolutna favoritinja, vendar pa se Maia (234.) na to ni pretirano ozirala in je svoji nasprotnici odčitala pravo teniško lekcijo.

Brazilka je v 69 minutah izkoristila štiri izmed enajstih brejk priložnosti (Hercog 0/1) in dodala štiri ase (Hercog 2), končno razmerje točk pa je bilo 66:37 v korist Maie.