Slovenska dvojica brez asa v osmino finala

Prvi nosilec OP ZDA v New Yorku, srbski teniški as Novak Đoković, se je skozi tretje kolo sprehodil po bližnjici.

03. september 2016 01.02
US Open Tennis

New York - Slovenski teniški igralki Andreja Klepač in Katarina Srebotnik, trinajsti nosilki v konkurenci ženskih dvojic, sta uspešno preskočili tudi drugo oviro na zadnjem letošnjem turnirju velike četverice, odprtem prvenstvu ZDA v New Yorku. V šestnajstini finala sta bili namreč po dveh urah in treh minutah s 6:1, 2:6 in 7:5 uspešnejši od avstralsko-ruske naveze Darje Gavrilove in Darje Kasatkine, naslednji ju čakata prav tako nepostavljeni Rusinja Alja Kudrjavceva in Nemka Sabine Lisicki, ki sta v drugem kolu izločili drugi nosilki, Tajvanki Hao-ching Chan in Yung-jan Chan. Koprčanka in Velenjčanka resda nista zmogli niti enega asa (tekmici štiri), sta bili pa precej uspešnejši pri izkoristku priložnosti za brejk: od šestih poskusov sta jih unovčili pet, Avstralka in Rusinja od kar štirinajstih zgolj štiri.

Prvi nosilec med moškimi Novak Đoković v tretjem kolu ni imel pretiranega dela s prekaljenim 34-letnim Rusom Mihailom Južnijem, ki se je po 35 minutah dvoboja in zaostanku z 2:4 (Nole se je do brejka dokopal že v drugi igri) vdal. Zanimivo: Srb se je tudi skozi drugo kolo prebil brez boja, Čeh Jiri Vesely ni namreč niti stopil na igrišče. Večje presenečenje je poraz sedmega nosilca in predlanskega newyorškega zmagovalca, visokoraslega Hrvata Marina Čilića, ki je moral - na zadovoljstvo domačih navijačev - premoč priznati 27. igralcu sveta, Američanu Jacku Socku, ki je za zmago s 6:4, 6:3 in 6:3 potreboval natanko uro in tričetrt, v tem času pa tekmecu štirikrat snel igro na njegov začetni udarec, medtem ko je bil sam brezmadežen. Zdaj ga v osmini finala čaka devetopostavljeni Francoz Jo-Wilfried Tsonga.