Slovo domačinov v Memphisu

Na ATP turnirju v Memphisu sta v četrtfinalu izpadla še zadnja Američana.

25. februar 2012 10.24

Memphis - Na teniškem turnirju serije ATP v Memphisu v izločilnih bojih ni več domačina. Kot zadnja sta se v četrtfinalu poslovila prvi nosilec John Isner in Sam Querrey.

Avstrijec Melzer je prvi niz proti prvopostavljenem Isnerju začel odlično in s pomočjo dveh odvzetih servisov povedel s 6:3. Z dobro igro je nadaljeval tudi v drugem in imel pri izidu 5:4 dve zaključni žogici za zmago, vendar je Američanu uspelo izenačiti na 6:6 in izsiliti podaljšano igro. V tej je bil boljši Nemec, ki je tako dobil še drugi medsebojni obračun, potem ko je pred štirimi leti slavil prav v Memphisu.

Drugi Američan, Sam Querrey, je moral priznati premoč tretjemu nosilcu Radeku Stepaneku. Čeh je imel težave zgolj v uvodnem nizu, ki ga je dobil s 7:6, srečanje pa nato zaključil s prepričljivih 6:0.

V Buenos Airesu sta uspešno napredovala prvi in drugi nosilec turnirja. David Ferrer (1) je v dveh nizih premagal Čilenca Fernanda Gonzaleza (6:2, 6:4), medtem ko je bil Nicolas Almagro (2) boljši od Rusa Igorja Andrejeva (6:3, 7:5). V četrtfinalu sta se pomerila tudi Kei Nišikori (4) in Stanislas Wawrinka (6), pri čemer je slavil slednji in se uvrstil v polfinale (6:4, 6:2).