Srebotnikova v Sydneyju do nove turnirske zmage

Katarina Srebotnik je v navezi s Kveto Peschke v finalu ugnala Američanki Liezel Huber in Liso Rayomond s 6:1, 4:6 in 13:11.

13. januar 2012 11.02
13. januar 2012 11.39
D. O., Delo.si

Sydney - Belorusinja Viktorija Azarenka, tretja nosilka, je v finalu teniškega turnirja v Sydneyju z nagradnim skladom 637.000 ameriških dolarjev premagala Kitajko Na Li, četrto nosilko, s 6:2, 1:6, 6:3, piše STA.

Po dvoboju, ki je trajal uro in 57 minut, se je Azarenka veselila svoje devete turnirske zmage, ki jo je dosegla proti branilki lanske lovorike.

Li Na je v polfinalu z 1:6, 7:5 in 6:2 premagala drugo nosilko in drugo igralko sveta Čehinjo Petro Kvitovo, Azarenka pa je z 1:6, 6:3 in 6:2 odpravila Poljakinjo Agnieszko Radwansko.

30. osvojeni turnir v bogati karieri Srebotnikove

Katarina Srebotnik je v finalu turnirja WTA v Sydneyju z nagradnim skladom 637.000 dolarjev v finalu dvojic skupaj s Čehinjo Kveto Peschke premagala Američanki Liezel Huber in Liso Rayomond s 6:1, 4:6 in 13:11.

Srebotnikova in Peschke sta na servis tekmic povedli, nato pa po prednosti tekmic vendarle dobili svoj servis za 2:0. Po manj kot devetih minutah je bilo 3:0 v uvodnem, nizu, saj sta Američanki v tretji igri dobili le eno točko. Šest minut pozneje je bilo že 4:0, šele nato sta po svojem servisu Američanki znižali (1:4). Srebotnikova in Pecshkejeva sta po manj kot pol ure dobili niz s 6:1.

V drugem nizu se je potek zasukal in Američanki sta povedli s 3:1 in si nato pri vodstvu v 5:3 že priigrali prvo zaključno žogico. Na svoj servis sta niz nato le dobili s 6:4. odločala je podaljšana igra, v kateri je sprva bolje kazalo slovensko-češki navezi, ki je povedla že s 7:5, Američanki pa sta od naslednjih petih točk osvojili kar štiri in si priigrali zaključno žogico. Peschkejeva in Srebotnikova sta se ubranili, si priigrali tri žogice za zmago in tretjo tudi izkoristili.

Izidi ekshibicijskega turnirja osmerice v Melbournu:

Mardy Fish (ZDA) - Jürgen Melzer (Avt) 6:2, 4:6, 6:1, Fish v finalu z Bernardom Tomicem (Avs);

Kei Nišikori (Jap) - Andy Roddick (ZDA) 6:3, 6:3.