Tenis: prvi dan zmaga in poraz Slovencev

Po prvem dnevu dvoboja Davisovega pokala v Kranju slovenski in portugalski teniški igralci poravnani (1:1 v zmagah).

31. januar 2014 18.24
šport
J. P., Delo.si

Kranj - Slovenska moška teniška reprezentanca je uvodni dan dvoboja prvega kroga prve evro-afriške skupine Davisovega pokala pričakovano končala z zmago in porazom proti Portugalski. V uvodnem obračunu je bil udarni tekmečev lopar Joao Sousa, 51. igralec s svetovne jakostne lestvice, s 6:1, 6:4, 4:6 in 6:0 boljši od petega najvišje rangiranega Slovenca Janeza Semrajca (305. igralca sveta). »Stopnjeval sem ritem, a v ključnih trenutkih v zadnjem nizu spet storil preveč neizsiljenih napak, tekmec pa je enostavno zgolj prežal nanje. Težko je igrati tako pomemben dvoboj za svojo državo, če nisi v polnem tekmovalnem ritmu,« je poudaril Semrajc, ki po dvomesečni odsotnosti z igrišč še zdaleč ni optimalno pripravljen.

V današnjem drugem dvoboju pa prvi as v ekipi kapetana Blaža Trupeja, Črnučan Blaž Kavčič, ni imel težav z Gastaom Eliasom, s katerim se je lomil zgolj v prvem nizu, ki je trajal kar 80 minut, nato pa vzel vajeti povsem v svoje roke in zmagal s 7:6 (14), 6:1 in 6:4. »Prvi niz je vsekakor bil pomemben, ne pa odločilen. Ko igraš na tri nize, vselej veš, da boš imel še eno priložnost. Letos sem to že nekajkrat občutil na lastni koži, zato ne bi bilo nič strašnega, če bi uvodni del izgubil. Če bova jutri v dvojicah z Žemljo igrala vsaj približno tako, kot sva nazadnje na Poljskem, se nimamo česa bati,« je poudaril Kavčič. Prvi dan so torej Slovenci in Portugalci končali z izidom 1:1 v zmagah, kar je bila tudi Trupejeva želja.

Jutri bo v Kranju na sporedu le en dvoboj, ob 16. uri se bosta v obračunu dvojic Kavčič in Grega Žemlja, ki se je izbrani vrsti priključil tik pred zdajci, udarila s Souso in Eliasom. V nedeljo (od 15. ure naprej) bodo gledalci lahko spremljali še zadnji dve posamični partiji, najprej se bosta pomerila prva loparja obeh ekip Kavčič in Sousa, nato pa še Semrajc in Elias.