Thiem v Stuttgartu izločil Federerja

Avstrijski up Dominic Thiem je v polfinalu ATP turnirja v Stuttgartu premagal Švicarja Rogerja Federerja s 3:6, 7:6 in 6:4.

11. junij 2016 20.53
Germany ATP Tennis MercedesCup
M. Ž.
M. Ž.

Stuttgart - Avstrijec Dominic Thiem je v polfinalu ATP turnirja v Stuttgartu presenetil prvopostavljenega Švicarja Rogerja Federerja in ga izločil s 3:6, 7:6 in 6:4.

Dvoboj se je začel po željah izkušenega Federerja, ki je v četrti igri uvodnega niza odvzel servis Thiemu za vodstvo s 3:1 in v deveti izkoristil prvo zaključno žogo (6:3).

V drugem je imel pobudo Dominic Thiem in vodil že s 5:0, nato pa je povsem popustil in Roger Federer je v deseti igri izenačil na 5:5 in kasneje izsilil podaljšano igro. V tej je imel Švicar na voljo dve zaključni žogi za zmago na dvoboju (6:5, 7:6), a je obe zapravil, Avstrijec pa je zmagal z 9:7 in sledil je tretji niz.

V odločilnem nizu je več pokazal Thiem, ki je pri izidu 3:3 odvzel servis Švicarju in v osmi igri povišal na 5:3, niz pa odločil v deseti igri in izločil velikega Federerja.

»Ne morem verjeti, kaj mi je uspelo. Premagati Rogerja Federerja na travi je nekaj sanjskega, sem najsrečnejši človek na svetu,« je bil presrečen Thiem, ki je na tretjem medsebojnem obračunu dosegel drugo zmago.

Bo Thiem v tretje premagal Kohlschreiberja?

Avstrijec bo v finalu igral proti domačinu Philipp Kohlschreibeju, ki je s 6:3 in 6:4 premagal Argentinca Juana Martina del Potra.

Thiem in Kohlschreiber sta doslej igrala dva medsebojna obračuna in oba sta se končala z zmago Nemca - lani je bil po dveh nizih boljši v Kitzbühlu, letos pa po treh v Münchnu.

Stuttgart, polfinale ATP (675.645 evrov)

Dominic Thiem (Avt/3) - Roger Federer (Švi/1) 3:6, 7:6 (7), 6:4;

Philipp Kohlschreiber (Nem/7) - Juan Martin Del Potro (Arg) 6:3, 6:4.

Hertogenbosch, polfinale ATP (566.525 evrov)

Gilles Muller (Luk/7) - Ivo Karlović (Hrv/3) 7:6 (5), 7:6 (4);

Nicolas Mahut (Fra/8) - Sam Querrey (ZDA/5) 6:7 (5), 6:4, 6:4.