Wimbledon: Đoković navkljub bolečem padcu v osmino finala

Prvopostavljeni Novak Đoković je v tretjem kolu Wimbledona premagal Francoza Gillesa Simona (6:4, 6:2, 6:4).

27. junij 2014 16.25
27. junij 2014 16.43
Britain Wimbledon Tennis

London - Prvi nosilec wimbledonskega turnirja Novak Đoković je suvereno opravil svojo nalogo v tretjem kolu in premagal Francoza Gillesa Simona s 6:4, 6:2 in 6:4.

Srbski tenisač je v uvodnem nizu dvakrat odvzel servis nasprotniku, prvič v šesti igri za vodstvo s 4:2, drugič pa v deseti, ko je zaokrožil niz s 6:4. Novak Đoković je bil občutno boljši od Simona tudi v drugem nizu, v katerem je izkoristil tri brejk priložnosti in zmagal s 6:2.

Tretji niz se je začel po željah Francoza, ki je v prvi igri izkoristil drugo brejk priložnost in po dveh igrah vodil z 2:0, vendar je Đoković pravočasno odgovoril in dobil tri zaporedne igre.

V šesti igri je gledalcem zastal dih, saj je Novak Đoković pri enem izmed udarcev nerodno padel na levo ramo (v zgornjem videu). Srb je zahteval zdravniški premor, med katerim ga je pregledal fizioterapevt, z Đokovićem pa je bilo vse v redu in je lahko nadaljeval z igro. V nadaljevanju dvoboja je drugi igralec sveta lahko nemoteno igral in je v deseti igri izkoristil prvo zaključno žogico.

»Ob padcu sem začutil ostro bolečino. Na srečo si nisem poškodoval sklepa, le mišica je nekoliko zatekla. Zdaj imam na voljo dva dneva, da se pripravim na naslednji obračun,« je pojasnil Đokovič, ki ga v osmini finala čaka dvoboj s Francozom Jojem-Wilfriedom Tsongajem.

Murray suvereno

Škotski branilec naslova Andy Murray je v tretjem kolu prikazal novo suvereno igro, Španca Roberta Bautisto Aguta je izločil 6:2, 6:3 in 6:2.

Murray je za zmago potreboval 95 minut, v katerih je izkoristil 8 izmed 16 brejk priložnosti (Agut 2/2), svojo premoč pa je pokazal predvsem pri asih (razmerje 11:1) in winnerjih (43:18).

Škotski tenisač se bo v osmini finala pomeril z Južnoafričanom Kevin Andersonom.

Slovo druge nosilke Lijeve

V ženski konkurenci se je v tretjem kolu poslovila drugopostavljena Kitajka Na Li, ki je morala priznati premoč Čehinji Barbori Zahlavovi Strycovi (6:7, 6:7).

Češka tenisačica je sploh prvič v svoji karieri premagala katero izmed članic najboljše deseterice, s čimer se je prvič uvrstila v osmino finala katerega izmed turnirjev za veliki slam. Njena naslednja nasprotnica bo Danka Caroline Wozniacki.

Kvitova izločila Venus Williams

Petkratna zmagovalka Wimbledona Venus Williams je danes končala z nastopi v Londonu, potem ko jo je po treh nizih premagala šestopostavljena Čehinja Petra Kvitova (7:5, 6:7, 5:7).

Američanka in Čehinja imata pestro zgodovino izenačenih dvobojev, saj so se vsi pretekli štirje končali šele po treh nizih, tudi tokrat pa ni bilo nič drugače.

V prvem nizu sta bili nasprotnici izenačeni do desete igre, nato pa je Williamsova dobila svojo servisno igro in v dvanajsti odvzela servis nasprotnici za zmago s 7:4. Gledalci so tudi v drugem nizu videli enakovredno borbo, niz pa je pripadel Čehinji, ki je v podaljšani igri zmagala s 7:2. Sledil je tretji niz, v katerem je Williamsova v dvanajsti igri ponovno izgubila svoj servis in se poslovila od turnirja.

Petra Kvitova, zmagovalka Wimbledona iz leta 2011, bo v osmini finala igrala proti Kitajki Shuai Peng.

Klepačeva napredovala v mešanih dvojicah

Andreja Klepač je uspešno začela nastope v konkurenci mešanih dvojic. Koprčanka je v paru z Nizozemcem Jessejem Huto Galungom v prvem kolu premagala Italijana Karin Knapp in Danieleja Braccialija (6:3, 3:6, 6:1), njuna naslednja nasprotnika sta Britanec Jaime Murray in Avstralka Casey Dellacquo.

Wimbledon (31,3 milijona evrov)

ATP, drugo kolo

Feliciano Lopez (Špa/19) - Ante Pavić (Hrv) 6:4, 7:6 (4), 7:5;

Santiago Giraldo (Kol) - Marcel Granollers (Špa/30) 4:6, 7:6 (2), 1:6, 6:1, 7:5;

Jerzy Janowicz (Pol/15) - Lleyton Hewitt (Avs) 7:5, 6:4, 6:7(7), 4:6 6:3.

Tretje kolo

Novak Đoković (Srb/1) - Gilles Simon (Fra) 6:4, 6:2, 6:4;

Jo-Wilfried Tsonga (Fra/14) - Jimmy Wang (Taj) 6:2, 6:2, 7:5;

Kevin Anderson (JAR/20) - Fabio Fognini (Ita/16) 4:6, 6:4, 2:6, 6:2, 6:1;

Leonardo Mayer (Arg) - Andrej Kuznecov (Rus) 6:4, 7:6 (1), 6:3;

Jeremy Chardy (Fra) - Sergij Stahovski (Ukr) 6:3, 6:7 (4), 6:3, 6:0;

Grigor Dimitrow (Bol/11) - Aleksandr Dolgopov (Ukr/21) 6:7 (3), 6:4, 2:6, 6:4, 6:1;

Andy Murray (VBr/3) - Roberto Bautista Agut (Špa/27) 6:2, 6:3, 6:2;

Marin Čilić (Hrv/26) - Tomaš Berdych (Češ/6) 7:6 (5), 6:4, 7:6 (6).

WTA, drugo kolo

Simona Halep (Rom/3) - Lesja Žurenko (Ukr) 6:3, 4:6, 6:4;

Belinda Bencic (Švi) - Victoria Duval (ZDA) 6:4, 7:5.

Petra Kvitova (Češ/6) - Venus Williams (ZDA/30) 5:7, 7:6 (2), 7:5;

Tereza Smitkova (Češ) - Bojana Jovanovski (Srb) 4:6, 7:6 (7:5), 10:8.

Mešane dvojice, prvo kolo

Andreja Klepač/Jesse Huta Galung (Slo/Niz) - Karin Knapp/Daniele Bracciali (Ita) 6:3, 3:6, 6:1.