Wimbledon: Murray in Đoković prepričljivo v četrtfinale

Škot Andy Murray in Srb Novak Đoković sta dvoboja osmine finala uspešno prestala brez izgubljenega niza.

30. junij 2014 15.42
30. junij 2014 16.17
TENNIS-GBR-WIMBLEDON

London - Škot Andy Murray je danes storil nov korak proti uvrstitvi v finale Wimbledona, potem ko je v osmini finala premagal Južnoafričana Kevina Andersona s 6:3, 6:4 in 7:6.

Branilec naslova Murray je za zmago potreboval 2 uri in 32 minut, v katerih je izkoristil le 4 izmed 19 brejk priložnosti (Anderson 1/3), serviral več asov od nasprotnika (razmerje 11:9) in storil manj neizsiljenih napak (12:20), razmerje točk je bilo 117:101 v njegovo korist.

»Vesel sem, da sem napredoval brez izgubljenega niza, zdaj se lahko v miru pripravim na četrtfinalni dvoboj. Potem ko sem lani dobil ta turnir, sem se znebil ogromnega pristiska. Še vedno ne morem igrati povsem sproščeno, vendar je povsem drugače kot prej,« je povedal Murray, ki se bo v četrtfinalu pomeril z Bolgarom Grigorjem Dimitrovom.

Đoković izločil Tsongaja

Brez izgubljenega niza je danes napredoval tudi prvopostavljeni Srb Novak Đoković, ki je v osmini finala premagal Francoza Joja-Wilfrieda Tsongaja (6:3, 6:4, 7:6).

Đoković si je v prvem nizu ključno prednost priigral z brejkom v šesti igri (4:2) in niz dobil s 6:3. Srb in Francoz sta bila v drugem nizu izenačena do sedme igre, v kateri je Đoković ponovno odvzel servis nasprotniku in po osmih igrah vodil s 5:3, niz pa je zaključil z zmago s 6:4.

Zadnji niz je bil zelo izenačen in igralca v dvanajstih igrah nista izgubila servisa, zato je sledila podaljšana igra. Gledalci so tam videli dvanajst točk, Đoković je pri vodstvu s 6:5 dobil točko na servis Tsongaja ter po uri in 52 minutah napredoval v četrtfinale, kjer bo njegov nasprotnik Hrvat Marin Čilić.

Wawrinka uspešno v osmino finala

Peti nosilec wimbledonskega turnirja Stanislas Wawrinka je brez težav prestal dvoboj tretjega kola proti Uzbekistancu Denisu Istominu (6:3, 6:3, 6:4).

Wawrinka in Istomin sta bila v prvem nizu izenačena do sedme igre, v kateri je Švicar prvič odvzel servis nasprotniku in povedel s 4:3, nato pa je v deveti to storil še drugič za zmago s 6:3.

Stanislas Wawrinka je tudi drugi niz začel dobro in dobil svoji prvi servisni igri (2:1), nato je v četrti izkoristil prvo brejk žogico v nizu in povedel s 3:1, Istominu pa je do konca niza prepustil le še dve igri (6:3). Petopostavljeni Švicar je v tretjem nizu zapretil že v uvodni igri, odvzel servis nasprotniku in kasneje povedel z 2:0, prednost pa je zadržal vse do konca in se po 87 minutah veselil napredovanja.

Švicar se bo v osmini finala pomeril s Špancem Felicianom Lopezom, ki je bil po štirih nizih boljši od devetopostavljenega Američana Johna Isnerja (6:7, 7:6, 7:6, 7:5).

Strycova usodna za Wozniackijevo

Češka tenisačica Barbora Zahlavova-Strycova, ki je v drugem kolu premagala drugopostavljeno Kitajko Na Li, je tudi v osmini finala izločila nosilko, in sicer Danko Caroline Wozniacki (16.) s 6:2 in 7:5.

Čehinja je favorizirani Danki v prvem nizu dvakrat odvzela servis, najprej v drugi igri za vodstvo z 2:0, nato pa še v osmi, po kateri je dobila niz s 6:2. Strycova je bila boljša tudi v drugem nizu, v katerem je v četrti in dvanajsti igri znova izkoristila svoji brejk priložnosti ter po 95 minutah napredovala v četrtfinale, kjer bo njena nasprotnica Čehinja Petra Kvitova.

Rezultati Wimbledona (31,35 milijona evrov)