Žemlja prek Mayerja v tretje kolo Miamija

Slovenski teniški igralec Grega Žemlja je v drugem kolu mastersa v Miamiju premagal Nemca Floriana Mayerja.

22. marec 2013 19.33
TENNIS-AUT-ATP-VIENNA-SLO-SRB-ZEMLJA

Miami - Najboljši slovenski tenisač Grega Žemlja na mastersu v Miamiju nadaljuje z dobrimi predstavami, saj se je po zmagi nad Nemcem Florianom Mayerjem prebil v tretje kolo (6:3, 7:6).

Nemec Mayer, 23. nosilec turnirja, na prvem obračunu z Žemljo ni bil enakovreden nasprotnik in je izgubil brez dobljenega niza. Slovenec mu v prvem ni ponudil niti ene priložnosti za odzvem servisa, sam pa je izkoristil dve izmed štirih in dodal še tri ase (Mayer 1). Dvoboj je bil v drugem nizu bolj izenačen, o zmagovalcu pa je odločala podaljšana igra, ki jo je dobil Žemlja in se po uri in sedemnajstih minutah uvrstil v naslednje kolo, kjer ga čaka zmagovalec dvoboja med Lleytonom Hewittom in Gillesom Simonom.

Poleg Žemlje v Miamiju nastopa še Aljaž Bedene, ki se bo jutri v drugem kolu pomeril s 16. nosilcem, Italijanom Andreasom Seppijem.

Za razliko od Mayerja sta bila izmed nosilcev uspešna Japonec Kei Nišikori (13.) in Nemec Tommy Haas (15.). Prvi je s 6:3 in 6:3 premagal Romuna Victorja Hanescuja, drugi pa je bil po treh nizih boljši od Nizozemca Igorja Sijslinga (6:0, 5:7, 6:3).

Rezultati, drugo kolo ATP (4,2 milijona ameriških dolarjev)

Jürgen Melzer (Avt) - Marcel Granollers (Špa) 6:3, 6:4;

Kei Nišikori (Jap/13) - Victor Hanescu (Rom) 6:3, 6:3;

Tommy Haas (Nem/15) - Igor Sijsling (Niz) 6:0, 5:7, 6:3;

Xavier Malisse (Bel) - Jeremy Chardy (Fra) 6:3, 6:2;