Avstrijka premagala Norvežanki

Lisa Theresa Hauser je na zadnji ženski tekmi na SP v biatlonu prehitela Ingrid Landmark Tandrevold in Tiril Eckhoff. Slovenk ni bilo.
Fotografija: Lisa Theresa Hauser je osvojila zlato kolajno. FOTO: Borut Zivulovic/Reuters
Lisa Theresa Hauser je osvojila zlato kolajno. FOTO: Borut Zivulovic/Reuters

Avstrijka Lisa Theresa Hauser je zmagala na tekmi s skupinskim štartom na 12,5 km na svetovnem prvenstvu v biatlonu na Pokljuki.

Norvežanka Ingrid Landmark Tandrevold je na drugem mestu zaostala 21,7 sekunde, tretja je bila še druga Norvežanka Tiril Eckhoff s 23 sekundami zaostanka. Slovenskih tekmovalk ni bilo na štartni listi.

Lisa Theresa Hauser se je veselila največjega uspeha. FOTO: Borut Zivulovic/Reuters

Eckhoffova se bo v pokljuške anale zapisala tudi kot najuspešnejša tekmovalka prvenstva s štirimi zlatimi kolajnami, srebrom in bronom.