Ema Klinec blizu stopničk

Na veliki olimpijski napravi v Lillehammerju zmaga Francozinji Josephine Pagnier, naša najboljša Ema Klinec na 5. mestu.
Fotografija: Emi Klinec je po uvodni seriji kazalo na prvo uvrstitev sezone med najboljše tri, na koncu je bila 5. FOTO: Matej Družnik/Delo

Na tekmi smučarskih skakalk v Lillehammerju se slovenskemu taboru niso uresničile želje o uvrstitvi na stopničke. Najbližje jim je bila Ema Klinec, po uvodni seriji na 3. mestu, nato pa ob koncu 5. Na veliki olimpijski napravi j v prvo skočila 133,5 metra, dolžina drugega skoka je znašala 127 metrov, skupno je zbrala 250,7 točke.

Zmage se je veselila Josephine Pagnier (272,4 točke) s 13. stopničkami doslej za francosko reprezentanco smučarskih skakalk, sledili sta ji na odru najboljših treh Kanadčanka Alexandria Loutitt (267,5) im Norvežanka Eirin Maria Kvandal (262,8).

Druge Slovenke so se v finalu razvrstile takole: 10. Nika Križnar (129 m; 122; 233,0), 17. Nika Prevc (111,5; 130; 201,9), 22. Ajda Košnjek (111,5; 118,5; 184,0) in 26. Katra Komar (111,5; 114; 168,2).

Pred skakalkami je zdaj do preizkušnje v Engelbergu (Švi), 15. n 16. t. m., tekmovalni oddih.