Jelenko osmi v Chaux Neuveju

Marjan Jelenko je na tekmi svetovnega pokala v nordijski kombinaciji osvojil osmo mesto.

12. januar 2013 15.31

Besancon - Slovenski nordijski kombinatorec Marjan Jelenko je vpisal nov uspeh na tekmah svetovnega pokala, potem ko je v francoskem kraju Chaux-Neuve osvojil osmo mesto.

Zmagal je Nemec Edelmann, ki je bil tretji po skakalnem delu, drugo mesto je osvojil Avstrijec Bernhard Gruber (+1,6), sicer vodilni po skokih, tretji pa je bil Japonec Akito Vatabe (+6,0). Edelmann je osvojil tretjo zmago v svetovnem pokalu v nordijski kombinaciji na posamičnih preizkušnjah. Jelenko je bil po skakalnem delu četrti, nato pa v teku na 10 kilometrov nekoliko nazadoval, tako da je za Edelmannom na koncu zaostal za 20,7 sekunde.

»Moram reči, da je danes spet šlo vse po načrtih. Predvsem me veseli, da sem naredil na tekmi skok, ki ga znam, na uradnih treningih in kvalifikacijah sem imel namreč kar nekaj težav, nato pa sem se na tekmi spet sestavil, tako da sem startal na teku kot četrti. Na teku sem bil tri kroge in pol v vodilni skupini na četrtem mestu, nato me je približno 500 metrov pred ciljem malce zmanjkalo, po domače rečeno, in me je še nekaj fantov prehitelo. Osmo mesto je kar vrhunski rezultat in sem zelo zadovoljen. Seveda, da sanjam o stopničkah in mislim, da so dosegljive, ampak mora biti res vse na svojem mestu in bo potrebno imeti tudi veliko sreče in pravi dan, da se bom dobro počutil, prave smuči in prave pogoji na skakalnici ter bodo nato prišle tudi stopničke,« je po tekmi bil zadovoljen Jelenko.

Na štartu sta bila še dva Slovenca. Mitja Oranič je zasedel končno 39. mesto (+2:58,1), Gašper Berlot pa je bil 43. (+3:20,5). Jelenko je v letošnji sezoni v življenjski formi. Na tekmi v Lillehammerju 24. novembra lani je s petim mestom dosegel uspeh kariere, v Franciji pa je 21-letni tekmovalec iz Zreč prišel še do drugega najboljšega izida v karieri.

Francoz Jason Lamy-Chappuis (+13,7) je s šestim mestom in 495 točkami ohranil prepričljivo vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala. Najboljši Slovenec Jelenko je na 14. mestu (142). V nedeljo bo v Franciji na sporedu še ekipna preizkušnja nordijskih kombinatorcev.