Le Lizeroux ugnal Kürnerja v Chamonixu

Slovenski slalomist Miha Kürner je na slalomu za evropski pokal napredoval s 30. na 2. mesto.

04. januar 2014 23.24
pokal Vitranc-slalom
Š. Ro., Delo.si

Chamonix - Na slalomski tekmi za evropski pokal v Chamonixu je do odlične uvrstitve prišel Miha Kürner. Čeprav je bil na prvi progi šele 30., je v drugo izkoristil dobro štartno pozicijo in razmere. Prikazal je izjemno predstavo in z najboljšim časom na drugi progi napredoval do kar 2. mesta.

Edini, ki ga je uspel prehiteti, je bil vodilni po na prvi progi uveljavljeni francoski as Julien Lizeroux, pa še to le za stotinko sekunde. Na stopničke je s tretjim mestom prišel še en Francoz, Muffat-Jeande.

Matic Skube, ki je na prvi tekmi v Chamonixu zasedel 16. mesto, je odstopil. Po prvi progi je bil sicer 15. Skube bo sicer ob Mitji Valenčiču nastopil tudi na ponedeljekovem slalomu za svetovni pokal v Bormiu.