SP v biatlonu: zlato Fourcadu, Bauer 21.

Francoz Martin Fourcade je zmagovalec zadnje moške preizkušnje (15 km) svetovnega prvenstva v biatlonu.

11. marec 2012 16.08

Ruhpolding - Pred biatlonci je še zadnji dan svetovnega prvenstva v Ruhpoldingu, kjer so moški že končali s 15-km preizkušnjo s skupinskim štartom.

Kljub dvema zgrešenima tarčama je slavil Francoz Martin Fourcade, za njim sta se zvrstila Šveda Björn Ferry (+ 3,0) in Fredrik Lindström (+ 3,4). Edini slovenski predstavnik Klemen Bauer je bil 21. (+ 1:37,3), potem ko je Jakov Fak, svetovni prvak na 20-kilometrski preizkušnji, nastop odpovedal zaradi bolezni.

Za Martina Fourcada je bila današnja zmaga že tretja na tem SP, saj je bil prvi že na sprinterski preizkušnji ter v zasledovalni tekmi. SP v Ruhpoldingu se bo končalo z žensko tekmo s skupinskim startom ob 16. uri, nastopila bo tudi Teja Gregorin.

»Zelo pomembno je bilo, da bi v začetku zadel več, tako pa sem izgubil stik in visok ritem teka, ki ga ponavadi narekuje skupina v ospredju. Imeli smo vrhunske smuči, vendar je bila proga zaradi dežja zelo zahtevna. Uvrstitev morda resda ni blesteča, lahko pa sem vseeno zadovoljen z nastopi na prvenstvu, ki so bili daleč najboljši do sedaj,« je nastope na svetovnem prvenstvu ocenil Bauer.