Trojna norveška zmaga v Besanconu, Jelenko 25.

Norveški nordijski kombinatorec Mikko Kokslien je zmagal na tekmi svetovnega pokala v Besanconu, Marjan Jelenko je bil 25.

11. januar 2014 17.16

Besancon - Norvežan Mikko Kokslien je zmagovalec tekme nordijskih kombinatorcev za svetovni pokal v francoskem Chaux-Neuveju.

Zmagovalni oder je bil povsem v znamenju Norvežanov, saj sta se nanj uvrstila še Kokslienova rojaka Magnus Krog (+ 0,9) na drugem in Jörgen Graabak (+ 1,3) na tretjem mestu.

Danes sta nastopila dva Slovenca, Marjan Jelenko (+ 1:51,6) je bil 25., Mitja Oranič (+ 3:07,6) pa 43.

»Marjan je skočil slabo, poskusen skok je bil najdaljši. Tekel je solidno, vedeli smo, da bo nekaj mest izgubil, obremenile so ga tudi težave s hrbtom, tudi zaradi izjemno mehke proge. Marjan je naredil tisto, kar smo pričakovali. Mitja je skočil slabo, tek sam pa je soliden, glede na mesto, s katerega je startal na teku, je naredil, kar je lahko,« je povedal glavni trener Primož Triplat.

V nedeljo čaka nordijske kombinatorce še ekipni šprint.