Weiratherjeva na veleslalomu do druge zmage sezone, Mazejeva enajsta

Tina Weirather je zmagala na veleslalomu v Val d'Iseru , Tina Maze je v finalu pridobila enajst mest in je bila 11.

22. december 2013 00.49
ALPINE-SKIING/WOMEN

Val d'Isere - Slovenski športnici leta Tini Maze se drugi nastop v Val d'Iseru ni izšel po načrtih, saj je v veleslalomu osvojila 11. mesto.

Črnjanka je vse možnosti za vrhunsko uvrstitev zapravila v prvi vožnji, ko je bila z veliko napako šele 22. (+2,21), a je z drugim časom finalne vožnje napredovala za kar enajst met.

Drugič v sezoni je slavila Tina Weirather iz Liechtensteina, ki je vodila že po prvi vožnji in prepričljivo zmagala s prednostjo 73 stotink, na drugo mesto se je s tretjega prebila Švicarka Lara Gut, tretja pa je bila Švedinja Maria Pietilä Holmner (+1,11), sicer druga po prvi vožnji.

Mazejeva je bila edina slovenska finalistka, saj so bile Katarina Lavtar (+2,75), Ana Drev (+3,09), Tina Robnik (+3,19) in Ilka Štuhec (+3,20) prepočasne.

Alpske smučarke se bodo za točke svetovnega pokala ponovno merile konec prihodnjega tedna, 28. in 29. decembra, ko bosta v Lienzu v Avstriji na programu veleslalom in slalom

Maze: Nič še ni izgubljenega, tudi druge smučarke ne blestijo

»S tem, kar sem dosegla, nisem zadovoljna. Lahko sem le z določenimi odseki in s pristopom k prvi vožnji. Prepričana pa sem, da se stvari izboljšujejo. Žal na prvi progi nisem bila dovolj zbrana in sem naredila napako. Sem pa dobro reagirala. Na drugi progi pa čudežev trenutno nimam v nogah. Potrebujem dva dni premora po vsem tem programu, ki je za nami. Potem bo bolje. Trenutno nisem zadovoljna, danes sem imela preveč težav na progi. Imeti moraš pravi občutek za uspeh, česar trenutno zaradi utrujenosti ne zmorem. Upam, da bom pred tekmami konec prihodnjega tedna imela po premoru tudi dobre pogoje za trening. Nič še ni izgubljenega, tudi druge tekmovalke ne blestijo,« je po drugem nastopu povedala Mazejeva.

Črnjanki se napad ni posrečil, a je napredovala

Čeprav je Tina Maze z veliko napako zapravila možnosti za novo vrhunsko uvrstitev, pa je imela možnosti za izboljšanje položaja, saj je za devetouvrščeno Italijanko Nadio Fanchini zaostajala za sekundo.

Črnjanka je imela pred svojim nastopom 39 stotink prednosti pred Švedinjo Kajso Kling, vendar tudi v drugo ni smučala najbolje. Mazejeva je pri prvi primerjavi časov povečala prednost na 43 stotink, a je nato v spodnjem delu naredila dve napaki in za Švedinjo zaostala za 7 stotink.

Tina Maze s svojim drugim nastopom ni navdušila, a je vseeno veliko pridobila, saj je bila na drugem mestu tudi pred nastopom najboljše trinajsterice. Prva, ki je prehitela Kajso Kling in Tino Maze, je bila dvanajstouvrščena po prvi vožnji, Američanka Mikaela Shiffrin. Najboljša slovenska športnica leta je na koncu pridobila kar enajst mest in korenito izboljšala svojo uvrstitev.

Mazejeva v prvi vožnji ob vrhunsko izhodišče

Današnjo tekmo je otvorila Švicarka Lara Gut in brez vidnejših napak zabeležila čas 1:09,08. Švicarka je ostala po vodstvu tudi po nastopu najboljše veleslalomistke sezone, Švedinje Jessice Lindell-Vikarby. Ta je pri prvi primerjavi zaostajala za 21 stotink, pri drugi je zaostanek več kot podvojila (+0,48), a z boljšo vožnjo v spodnjem delu zaostala zgolj za 13 stotink.

Četrta na štartu je bila slovenska športnica leta Tina Maze. Črnjanka je po včerajšnjem rezultatu sezone tudi tokrat smučala dobro in pri prvi primerjavi časov vodila za štiri stotinke, pri drugem že za 14 stotink, a je sledila velika napaka. Mazejevo je po desnem zavoju povsem obrnilo, tako da je izgubila veliko hitrosti in je na koncu zaostala za 1,36 sekunde.

Weiratherjeva na progi razred zase

Lara Gut je svoje vodstvo zadržala do nastopa zadnje tekmovalke prve jakostne skupine, Švedinje Marie Pietilä Holmner, ki je prevzela vodstvo z 19 stotinkami prednosti, a tudi ta ni postavila najboljšega časa prve vožnje.

S številko 18 je namreč nastopila Tina Weirather iz Liechtensteina, ki je bila suverena in pri prvi primerjavi časov vodila za 33 stotnik, pri drugem pa že za 75 stotink, v cilj pa je prismučala s prednostjo 66 stotink.

Lavtarjeva šest stotink od finala

Tina Maze je bila edina slovenska predstavnica v finalu, saj so bile njene štiri rojakinje prepočasne za uvrstitev med najboljšo trideseterico.

Še najboljša je bila Katarina Lavtar (+2,75), ki je bila na 31. mestu in jo je od finala ločilo le pičlih šest stotink sekunde, Ana Drev je bila 40. (+3,09), Tina Robnik 43. (+3,19) in Ilka Štuhec 44. (+3,20).