Gruber najboljši v Val di Fiemmeju, Berlot na 26. mestu

Bernhard Gruber je zmagovalec tekme svetovnega pokala nordijskih kombinatorcev v Val di Fiemmeju. Gašper Berlot 26.

30. januar 2015 15.29
mdr*Gašper Berlot
G. L., Delo.si

Val di Fiemme - Avstrijski nordijski kombinatorec Bernhard Gruber je zmagovalec današnje tekme za svetovni pokal v Val di Fiemmeju. Na drugem mestu je 7,8 sekunde zaostal Norvežan Jan Schmid, tretji je bil njegov rojak Jørgen Graabak. Slednji je po skokih zasedal šele 27. mesto, na koncu pa za zmagovalcem zaostal le 10,2 sekunde in se veselil uvrstitve na zmagovalni oder.

Edini slovenski predstavnik na italijanski preizkušnji je bil Gašper Berlot, ki je z zaostankom 1:47,9 minute osvojil 26. mesto, potem ko je skakalni del preizkušnje končal na 23. mestu.

V skupnem seštevku svetovnega pokala je po 13 od 17 preizkušnjah na prvem mestu danes šesti Nemec Eric Frenzel (861 točk), drugi je Japonec Akito Vatabe (541), tretji pa današnji zmagovalec s 540 točkami. Berlot je 35. s 66 točkami, Marjan Jelenko pa je 48. s 25 točkami.

V Val di Fiemmeju bosta v soboto in nedeljo na sporedu še dve preizkušnji.