Kranjec je bil doslej boljši le dvakrat

Slovenski alpski smučar je na veleslalomu v Val d'Iseru zasedel sedmo mesto, do točk tudi Štefan Hadalin.

09. december 2017 15.18

Val d'Isere - Slovenski alpski smučar Žan Kranjec je na današnjem veleslalomu za svetovni pokal v Val d'Iseru s sedmim mestom vpisal svoj tretji najboljši dosežek v karieri, pred tem je bil višje le dvakrat na četrtem mestu (lani v Söldnu in Alti Badii). Tokrat je sedmo izhodišče držal že po polovici preizkušnje, v drugo pa ga zadržal in s tem nakazal stopnjevanje forme - uvodoma je bil namreč v Beaver Creeku štirinajsti. Danes je na sedmem mestu za najhitrejšim zaostal sekundo in desetinko. Jutri bo v tradicionalnem francoskem zimskošportnem središču še slalom z začetkom ob 9.30, finale bo tri ure pozneje.

Tudi drugi slovenski predstavnik Štefan Hadalin se je na 27. mestu dokopal do peščice točk, vendar pa mu je po prvi progi kazalo še dosti bolje, saj je s štartno številko 55 postavil 21. čas, v drugo pa ni našel pravega ritma. Jubilejne dvajsete zmage v karieri, desete veleslalomske, se je veselil Francoz Alexis Pinturault, ki si je na domačem dvorišču konkurenco pokoril že lani in pred tem še leta 2012. Po prvem nastopu je držal tretje mesto, nato najprej za seboj pustil Nemca Stefana Luitza, težje pa bi šlo z Avstrijcem Marcelom Hirscherjem, če ne bi ta že v zgornjem delu zajel zastavice vratic, kar mu je podrlo ritem in vzelo hitrost, vseeno pa je ciljno črto prečkal kot tretji.