Maja Vtič ujela deseterico, Sara Takanaši 52. zmago

Do točk sta se v Hinzenbachu dokopali še Špela Rogelj na 14. in Urša Bogataj na 16. mestu. Eva Logar prekratka.

05. februar 2017 18.15
SKI-JUMPING-WORLD-WOMEN-AUT

Hinzenbach - Slovenske smučarske skakalke so na današnji drugi tekmi svetovnega pokala v avstrijskem Hinzenbachu nastopile podobno uspešno kot včeraj, ko sta dve končali v elitni petnajsterici. Tokrat je Maja Vtič za rep ujela celo deseterico, potem ko je v finalu za eno mesto popravila izhodišče, medtem ko je Špela Rogelj končala na 14. mestu, kar je bilo ravno tako eno mesto bolje kot po prvi seriji. Do točk se je na 16. mestu dokopala tudi Urša Bogataj (tudi ona je bila, zanimivo, po polovici tekme mesto slabša), praznih rok pa je zgolj za malenkost ostala Eva Logar na 32. mestu, finale je zgrešila za pičlih devet desetink točke.

Že 52. posamične zmage v svetovnem pokalu (in tretje zapovrstjo) se je veselila komaj 20-letna čudežna japonska deklica Sara Takanaši, ki si je glavnino prednosti - 4,7 točke - zagotovila že v prvi seriji, medtem ko je v finalu prvo zasledovalko, Nemko Carino Vogt (od katere je bila obakrat daljša za po meter), pustila za seboj le še za dodatno desetinko. Na zmagovalni oder se je povzpela še Norvežanka Maren Lundby, ki je imela po polovici preizkušnje šele peto izhodišče. Zdaj se ženska karavana svetovnega pokala seli na slovenski sneg, na Ljubnem bodo v petek na sporedu kvalifikacije, v soboto in nedeljo pa novi posamični tekmi.