NHL: Tampa otežila Bostonov boj za končnico

Boston Bruins so na gostovanju v Tampa Bayju izgubili s 3:5.

23. marec 2015 08.49
NHL/

Tampa Bay - Hokejisti Bostona so ponoči gostovali pri Tampa Bayu in doživeli poraz s 3:5.

Boston je imel pred to tekmo odlično popotnico, saj je dobil zadnjih deset medsebojnih srečanj, tokrat pa je ostal praznih rok. Za goste je bil ta poraz še toliko bolj boleč, saj v boju za končnico nujno potrebujejo točke - med ekipami, ki se na vzhodu potegujejo za »wild card«, so na drugem mestu (84 točk), pri čemer imajo dve tekmi več od Ottawe (83) in eno od Floride (80).

»Kosmatinci« so tekmo sicer začeli odlično in povedli že po 33 sekundah prek Patricea Bergerona, vendar so do konca tretjine prejeli kar tri gole. Prvega je v šesti minuti dosegel Vladislav Namestnikov, nato pa sta J.T. Brown in Anton Stralman med 11. in 12. minuto zadela v razmaku zgolj petnajstih sekund.

Tampa je svoje vodstvo povišala v 28. minuti z golom Jasona Garrisona, kar je bil edini gol v tem delu igre. Gledalci so v zadnji tretjini videli tri gole, za domačine je zadel Ondrej Palat (54. minuta), za goste pa Zdeno Chara (51.) in Daniel Paille (60.).