Norvežanom osmič zapored zlato v štafeti

Norveški smučarski tekači so v štafeti na SP v Falunu v ciljnem finišu ugnali Švede, Francija je osvojila bron.

27. februar 2015 16.18
NORDIC-SKIING/
Š. Ro., Delo.si

Falun - Na nordijskem svetovnem prvenstvu v Falunu je bil z moško štafeto 4 x 10 km na sporedu eden od vrhuncev, preden se konec tedna tekmovanje končal še z obema maratonskima preizkušnjama. Po pričakovanjih so bili najboljši norveški smučarski tekači in še osmič zapored osvojili zlato kolajno v tej disciplini.

Niklas Dyrhaug, Didrik Toenseth, Anders Gloeersen in Petter Northug so v zadnji predaji premagali Švedsko, za katero so tekli Daniel Richardsson, Johan Olsson, Marcus Hellner in Calle Halfvarsson. Slednji je omagal v ciljnem šprintu in Northugu priznal premoč za 0,6 s.

Bron je osvojila Francija, Jean Marc Gaillard, Maurice Manificat, Robin Duvillard in Adrien Backscheider so zaostali za 8,9 s.