SP, Falun: Gruber zmagovalec v nordijski kombinaciji

Avstrijec Bernhard Gruber je v tekaškem delu ubranil prednost iz skokov in postal svetovni prvak v nordijski kombinaciji.

26. februar 2015 17.04
SKI-NORDIC-WORLD-MEN
G. L., Delo.si

Falun - Avstrijski nordijski kombinatorec Bernhard Gruber je osvojil naslov svetovnega prvaka, potem ko je vodil že po skokih in prednost v smučini nato zadržal do konca. Slovenca v Falunu nista pretirano blestela. Gašper Berlot je bil 31., Marjan Jelenko pa 39.

Gruber, ki je Avstriji prinesel prvo zlato odličje v Falunu, je v cilj 10-kilometrske tekaške preizkušnje prišel dobrih enajst sekund hitreje od Francoza Francoisa Brauda. Tretje mesto je po ogorčenem boju z Norvežanom Magnusom Moanom osvojil Nemec Johannes Rydzek, ki je najbližjega tekmeca premagal za pičli dve desetinki sekunde. Nemec je po zmagi na prvi posamični tekmi ter slavju na ekipni preizkušnji tako prišel še do svoje tretje kolajne na tem svetovnem prvenstvu.

Za Gruberja je to sicer že tretji naslov svetovnega prvaka, le da mu je to prvič uspelo med posamezniki.