Tina Maze bogatejša za 111 tisoč švicarskih frankov

Tina Maze je z odličnimi rezultati na svetovnem prvenstvu v Beaver Creeku zaslužila 111.000 švicarskih frankov.

16. februar 2015 19.45
N. G., Delo.si

Beaver Creek - Slovenska šampionka je prvenstvo končala na drugem mestu po zaslužkih, zaostala je le za Anno Fenninger, ki je za tri medalje in četrto mesto prejela štiri tisoč frankov več od Mazejeve.

Nagradni sklad posamične discipline je znašal 100.000 frankov, zlata medalja je bila vredna 40 tisočakov, srebrna 25.000 frankov, bronasta pa deset tisoč frankov manj. Denarne nagrade so prejeli tekmovalci, ki so se uvrstili do šestega mesta.

Mazejeva je tako za dve zlati medalji, eno srebrno in eno peto mesto prejela 111 tisoč frankov. Na tretjem mestu se je znašel Marcel Hirscher z dvema zmagama in enim drugim mestom. Manj denarja (73.333 frankov) je prejel, ker je eno od zlatih medalj osvojil na moštveni tekmi, kjer si je 50.000 frankov nagrade razdelilo šest avstrijskih smučarjev.