Dončić zablestel z novim trojnim dvojčkom, zdaj na gostovanje k Dragiću (VIDEO)

Dallas Mavericks v gosteh s 109:103 premagali San Antonio Spurs, poraz moštva Miami Heat.
Fotografija: Luka Dončić je navduševal tudi v San Antoniu. FOTO: USA Today Sports
Luka Dončić je navduševal tudi v San Antoniu. FOTO: USA Today Sports

Ljubljana – Slovenski »čudežni deček« Luka Dončić je uprizoril novo vrhunsko košarkarsko predstavo, s katero je prispeval zelo pomemben delež k zmagi moštva Dallas Mavericks nad zasedbo San Antonio Spurs v gosteh s 109:103. V 37 minutah igre je namreč zablestel z novim trojnim dvojčkom v ligi NBA, že trinajstim v tej sezoni.

Mladi Ljubljančan je namreč tokrat dosegel 26 točk (prosti meti 3:4, za dve: 7:14, za tri: 3:11), tem pa je dodal še 14 asistenc in deset skokov. V statistiko je vpisal še eno ukradeno žogo, sedem pa jih je izgubil. »V San Antoniu je težko igrati. Vendar pa se – kot vidite – učimo. Ni vedno popolno, a se učimo,« je omenil Dončić, ki bo jutri dopolnil 21 let.

Še dve točki več je z metom iz igre 8:14 prispeval latvijski velikan Kristaps Porzingis, ki je poleg tega zbral še ducat skokov, eno asistenco in dve ukradeni žogi. Najboljši strelec San Antonia je bil s 27 točkami Američan DeMar DeRozan.

Goran Dragić zbral 16 točk

Košarkarji Dallasa bodo jutri ponoči gostovali pri moštvu Miami Heat, ki je danes s 126:129 izgubilo z Minnesoto Timberwolves. Goran Dragić, ki je tekmo znova začel s klopi, je v 26 minutah dosegel 16 točk (prosti meti 5:7, za dve 4:6, za tri: 1:2). Poleg tega je dodal še po štiri skoke in asistence ter eno ukradeno žogo, tri pa je izgubil.

Najbolj vroč pri Vročici je bil Američan Kendrick Nunn, ki je zbral 24 točk, najboljši strelec tekme pa je bil Nunnov rojak D'Angelo Russell, ki je k zmagi Minnesote prispeval 27 točk.

Drugi izidi – Charlotte Hornets : New York Knicks 107:101, Cleveland Cavaliers : Philadelphia 76ers 108:94, Washington Wizards : Brooklyn Nets 110:106, Atlanta Hawks : Orlando Magic 120:130, Houston Rockets : Memphis Grizzlies 140:112, Phoenix Suns : LA Clippers 92:102, Utah Jazz : Boston Celtics 103:114.