Evropska liga: Matavž z dvema goloma popeljal PSV v osmino finala

Nastop v osmini finala sta si zagotovila utdiSamir Handanović (Udinese) in Tim Matavž (PSV), ki je zadel dvakrat.

23. februar 2012 14.47
23. februar 2012 18.01
D. O., Delo.si

Ljubljana - Dobili smo še zadnje potnike v osmino finala evropske lige, kjer bosta igrala tudi slovenska reprezentanta Tim Matavž (PSV) in Samir Handanović (Udinese).

PSV na čelu z Timom Matavžem (igral celo tekmo) je že na prvi tekmi opravil večino dela, saj je Trabzonspor na prvi tekmi klonil z 2:1. Na povratni tekmi pa je nizozemsko moštvo v Eindhovnu povsem zasenčilo Turke, saj so jih nadigrali s 4:1, kar dva gola je prispeval slovenski reprezentančni napadalec Matavž.

PSV je povedel že v 15. minuti, ko je najstrožjo kazen uspešno izvedel Dries Mertens. Matavž je prvič zadel v 31. minuti, ko je z glavo premagal gostujočega vratarja, sedem minut kasneje pa je nov gol zabil še Kevin Strootman. V 43. minuti je sicer na 3:1 znižal Burak Yilmaz, a je upanje Turkov na preobrat dokončno strl prav Matavž, ki je v 53. minut zadel za končnih 4:1 - PSV se bo v osmini finala meril z Valencio.

Precej bolj odprt je bil dvoboj Udinese - PAOK Solun, saj je Samir Handanović (branil celo tekmo) na prvi tekmi svojo mrežo ohranil nedotaknjeno (0:0). Videmčani pa so na povratni tekmi svojo nalogo opravili z odliko, saj so v Grčiji slavili s kar 3:0 in se tako veselili napredovanja v osmino finala.

V šestnajstini finala pa je svoje nastope v EL končal Branko Ilić (ni dobil priložnosti za igro), saj je Lokomotiv Moskva zapravila prednost s prve tekme proti Athletic Bilbau. Neuspešen je bil tudi Andraž Kirm (igral je od 64. minute), ki v dresu Wisle Krakow na povratni tekmi proti Standard Liegu ni uspel zatresti mreže in prav tako končal z nastopi v EL.