Napoli maršira čez serie A, Spalletti miri: Manjka nam še 72 točk

Nogometaši Napolija tudi po 5. kolu italijanskega prvenstva ostajajo edina ekipa s stoodstotnim izkupičkom.
Fotografija: Navijači Napolija so priromali tudi na štadion Luigi Ferraris v Genovi. FOTO: Ciro De Luca/Reuters

Nogometaši Napolija tudi po 5. kolu italijanskega prvenstva ostajajo edina ekipa s stoodstotnim izkupičkom. Neapeljčani so v gosteh premagali Sampdorio s 4:0 in tako spravili v dodatno evforijo navijače, ki so že pred tekmo glasno začeli razmišljati o naslovu italijanskega prvaka.

Napoli je v Genovi že po prvem polčasu vodil z 2:0, potem ko je v 10. minuti zadel Victor Osimhen, v 39. pa Fabian Ruiz. Pri obeh golih je podal Lorenzo Insigne. V drugem polčasu se je dvakrat v vlogi podajalca znašel Hirving Lozano, Osimhen v 50. in Piotr Zielinski v 59. minuti pa sta potrdila zmago.

image_alt
Za legendarnega Zolo dolgo časa oveneli Napoli cveti k naslovu prvaka

»Naprej moramo delati mirno in nič drugega. V zadnjih letih so prvaki v povprečju osvajali 87 točk, torej nam manjka še 72 točk! Veliko veliko je še do konca, verjemite, ne bi gledal predaleč v prihodnost,« miri evforijo pod Vezuvom trener Napolija Luciano Spalletti.