POI: Đurić četrti na 200 metrov prosto

Slovenski paraolimpijec Darko Đurić je v disciplini 200 metrov prosto osvojil četrto mesto.

08. september 2012 13.10

London - Plavalec Darko Đurić je danes še zadnjič nastopil na paraolimpijskih igrah v Londonu, od katerih se poslavlja s četrtim mestom na 200 metrov prosto.

Durić, ki je včeraj na 50 metrov delfin kar dvakrat izboljšal svetovni rekord kategorije 4, je danes v drugi predtekmovalni skupini osvojil tretje mesto in se s skupno šestim najboljšim časom uvrstil v finale (3:06,75).

Tam je kljub slabšemu času (3:06,84) še izboljšal svojo uvrstitev in na koncu zasedel četrto mesto. Slovenski plavalec se v finalu ni mogel boriti za kolajno, saj je imel prvouvrščeni Mehičan Gustavo Sanchez Martinez za več kot osem sekund boljši čas (2:58,09), drugi je bil Francoz David Smetanine (3:01,38) in tretji Španec Richard Oribe (3:01,62).

»Za konec je to res moja najboljša uvrstitev. Čestitke zmagovalcu in dobitnikoma medalj. Ni mi uspelo držati ritma z njimi in so upravičili vloge favoritov. Malo sem razočaran, ker nisem plaval rezultata, ki sem si ga zadal. Upal sem, da bom šel pod 3:05, čeprav tudi to ne bilo dovolj za medaljo,« je povedal slovenski plavalec, kije presegel svoja pričakovanja.

»Štirje finalni so več od pričakovanega, pred začetkom smo računali na dva, na 100 in 200 prosto. A smo dokazali, da smo dobro delali. Od osmih nastopov sem šestkrat popravil osebni rekord, kar tudi ni slabo,« je ocenil Đurić, ki je na štirih nastopih na igrah poleg četrtega osvojil še dve peti (na 100 m prosto in 50 m delfin) ter šesto mesto (na 50 m prosto).