Kranjec brez domačih stopničk, zmaga Odermatta

Žan Kranjec je na 62. pokalu Vitranc v drugi vožnji veleslaloma zapravil drugo izhodišče in osvojil peto mesto. Hadalin z najboljšim časom druge vožnje 17.
Fotografija: Žan Kranjec je bil na prvi progi boljši kot na drugi. FOTO:Matej Družnik
Žan Kranjec je bil na prvi progi boljši kot na drugi. FOTO:Matej Družnik

Najboljšemu slovenskemu alpskemu smučarju Žanu Kranjcu se veliki met ni posrečil. V drugi vožnji veleslaloma za 62. pokal Vitranc v Kranjski Gori je zapravil visoko drugo mesto in bil na koncu na Podkorenski strmini peti. Kljub temu je zadržal tretje mesto v veleslalomskem seštevku svetovnega pokala. Do konca bosta še dve tekmi.

Vlogo favorita je upravičil najboljši smučar sezone Marco Odermatt, ki je vodil že po prvi vožnji. To je bila 21. zmaga v svetovnem pokalu za Švicarja, 12. veleslalomska. Drugi je bil Francoz Alexis Pinturault, tretji pa Norvežan Henrik Kristoffersen.

Matt Odermatt je potrdil vlogo favorita. FOTO: Matej Družnik/Delo

Izkazal se je tudi Štefan Hadalin, ki je imel najboljši čas druge vožnje in se z 29. mesta povzpel na 17., kar je njegova najboljša uvrstitev na veleslalomskih tekmah v Kranjski Gori. Tam bo jutri še en veleslalom.

Kranjec je izenačil svojo najboljšo uvrstitev v Kranjski Gori, peti je bil tudi leta 2018, ni pa mu uspelo, da bi se prvič povzpel na zmagovalni oder.

Štefan Hadalin se je v drugo izkazal. FOTO: Leonhard Foeger/Reuters

Nastopila sta še dva Slovenca in se nista uvrstila v finale. Debitanta na tekmah svetovnega pokala na vitranški strmini Anže Gartner in Rok Ažnoh sta končala pri repu uvrščenih, Ažnoh je bil 49., Gartner 50.