Drozg kljub novi zmagi ni bil zadovoljen z igro

Slovenski hokejisti so v pripravah za bližnje svetovno prvenstvo drugega kakovostnega razreda v gosteh strli tudi odpor Poljakov.
Fotografija: Ken Ograjenšek (desno) je postavil končni izid. FOTO: Ints Kalnins/Reuters
Ken Ograjenšek (desno) je postavil končni izid. FOTO: Ints Kalnins/Reuters

Slovenska hokejska reprezentanca je nanizala še tretjo zaporedno zmago v pripravah za svetovno prvenstvo drugega kakovostnega razreda, ki bo med 28. aprilom in 4. majem v Bolzanu. Varovanci selektorja Eda Terglava so danes v Bytomu z 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) premagali Poljake.

Rise je v 42. minuti v vodstvo popeljal Rok Tičar, devet minut pozneje pa je končni izid postavil Ken Ograjenšek. Vidno vlogo je na ledeni ploskvi odigral tudi slovenski vratar Gašper Krošelj, ki je ohranil svojo mrežo nedotaknjeno.

»Tekma je bila še posebej v prvi in drugi tretjini zelo težka. Z našo predstavo nisem bil najbolj zadovoljen, vendar pa smo, če nismo prejeli gola, nekaj očitno vseeno delali pravilno,« je po tekmi za Hokejsko zvezo Slovenije (HZS) strnil vtise Jan Drozg. Terglav je razmišljal takole: »Začetek tekme je bil zelo dober, v drugi tretjini je bilo malo preveč živčnosti, naredili smo preveč prekrškov. V zadnji tretjini pa smo bili dobro organizirani, veliko več smo imeli plošček, tekmo pa je odločil 'power play',« je pojasnil slovenski selektor, zadovoljen z dobro igro svojih izbrancev v obrambi in lepo zmago v goste.

Moštvi bosta jutri na Poljskem odigrali še drugo pripravljalno tekmo.