V Stožicah usoden popoln mrk v prvi četrtini tekme

Konec tedna izgubila oba slovenska kluba v košarkarski ligi ABA.
Fotografija: Jaka Blažič je bil najboljši strelec pri Ljubljančanih. FOTO: Aleš FevžeR/Cedevita Olimpija/ABA

Košarkarjem Cedevite Olimpije ni uspelo dobiti izjemno pomembnega derbija 12. kola lige ABA proti Mornarju. Črnogorci so v dvorani Stožice zmagali z 88:93, potem ko so z velikansko razliko dobili prvo četrtino tekme (15:33). Ljubljančani so bili nato zaman boljši v vseh preostalih četrtinah, toda poraza niso mogli preprečiti.

Tako Ljubljančani kot ekipa iz Bara gojijo visoke ambicije v sezoni 2020/21 in merijo med najboljše štiri v ligi, zato je ta dvoboj štel skoraj dvojno. Zeleno-beli bodo naslednji tekmi igrali v Srbiji: 30. decembra jih čaka gostovanje pri FMP, 2. januarja še pri Megi.

V soboto poraz Krke

Novomeški košarkarji so izgubili tekmo 12. kola lige ABA v Podgorici. Izbranci trenerja Vladimirja Anzulovića so bili enakovredni favoriziranim gostiteljem tri četrtine tekme, toda kaj, ko so odpovedali že v prvi četrtini in nato zaman vztrajno lovili priključek in celo dobili tretjo in zadnjo četrtino.

Rok Stipčević je bil najboljši strelec pri Novomeščanih. FOTO: Budućnost/ABA

Najboljši strelec dvoboja v dvorani Morača je bil novomeški košarkar Rok Stipčević (23), toda to gostom ni pomagalo. Budućnost je imela največjo prednost pri izidu 50:31, Dolenjci so se ji najbolj približali na štiri točke zaostanka pri rezultatih 58:54 in 63:59.

Krka bo naslednjo tekmo regionalne lige igrala v ponedeljek, 4. januarja, tekmec v njihovi dvorani Leona Štuklja pa bo beograjska ekipa FMP.

Liga ABA, 12. kolo:
Budućnost : Krka 70:62 (24:15, 35:24, 55:45; Della 14; Skifić 24, Stipčević 9)
FMP : Mega 91:92 (18:25, 41:37, 58:57, 77:77; Čović 26; Petrušev 25)
nedelja:
Igokea : Crvena zvezda 85:65 (25:16, 50:28, 71:43; Carmichael 14; Dobrić in Walden po 10)
Cedevita Olimpija : Mornar 88:93 (15:33, 38:55, 64:74; Blažič 24, Perry 17; Pullen 36)