Gajserju kvalifikacije za VN Argentine

Tim Gajser je v kvalifikacijah pred četrto dirko sezone osvojil najboljši štartni položaj in napovedal boj za zmago.

10. april 2016 00.35
M. Ž.
M. Ž.

Neuquen - Slovenski motokrosist Tim Gajser si je v argentinskem Neuquenu priboril najboljši štartni položaj pred nedeljsko četrto dirko svetovnega prvenstva razreda MXGP.

19-letni Ptujčan, ki v krstni sezoni niza odlične rezultate v najmočnejšem razredu, je zabeležil čas 25:05,502 in za več kot pet sekund prehitel konkurenco.

Tim Gajser je s tem napovedal boj za najvišja mesta. Na dosedanjih treh dirkah se je trikrat povzpel na zmagovalni oder, pri čemer je v skupno šestih vožnjah trikrat končal na prvem mestu.

V današnjih kvalifikacijah je drugo mesto osvojil Francoz Romain Febvre (+5,054), tretje pa Belgijec Jeremy van Horebeek (+8,188).

V svetovnem prvenstvu vodi Romain Febvre s 137 točkami, drugi je Tim Gajser s 124 točkami, tretji pa Rus Jevgenij Bobrišev s 107 točkami.

V nedeljo se bo prva vožnja začela ob 18. uri, druga pa ob 21. uri.