Presenečenje Calcita, veličasten zasuk ACH

Odbojka Oba slovenska kluba sta v 1. tekmah 1/16 finala pokala CEV zmagala po petih nizih.

07. december 2017 10.00

Ljubljana – Oba slovenska kolektiva v 1/16 finala odbojkarskega pokala CEV sta v prvih dvobojih odigrala po pet nizov in oba zmagala. ACH Volley se je že z gostovanja v Novem Pazarju vrnil z zmago, medtem ko je Calcit Volley doma (sicer v Šempetru) na hrbet spravil favorizirano zasedbo Ajaccia.

Ni zaman trener oranžnih zmajev Zoran Kedačič opozarjal na moč tekmeca, tj. na tehnično in taktično čvrsto, mlado in izjemno nadarjeno ekipo, ki pred domačim avditorijem drago prodaja kožo. Tudi sinoči ni bilo nič drugače, ni veliko manjkalo, pa bi Srbi zmagali brez oddanega niza. Vodili so z 2:0 in s 16:13 v tretjem delu, nato so Ljubljančani strnili vrste in uprizorili veličasten zasuk, ki jim pred povratnim dvobojem 19. t. m. v Tivoliju na široko odpira vrata za preboj v osmino finala.

Enako dobro izhodišče imajo Kamničani, ki so se odlično kosali s favoriziranimi Korzičani – ti so v Šempeter pripotovali z zgolj 10 igralci – in izsilili skrajšani peti niz, v katerem so že zaostajali z 2:6, toda s fanatično borbenostjo sladko zmago vendarle zadržali doma. Povratni obračun bo 20. t. m. v Franciji.

Novi Pazar : ACH Volley 2:3 (20, 23, -22, -23, -11)

Dvorana Pendik, gledalcev 1150, sodnika Milinović (Hrv) in Zguri (Alb).
Novi Pazar: Vukašinović 11, Polomac 13, Daca 6, Zuković (L), Radosavljević 12, Vilimanović 4, Hamzagić 22 - prva postava; Zatrić; Sretenović, Bekrić, Božović in Prušević niso igrali; ACH Volley: Đirlić 6, Babkov 14, J. Kovačič (L), Purič 11, Brulec 3, Pokeršnik 21, Videčnik - prva postava; Pavlovič 3, Pleško, Mihajlovič 9 - prva postava; Flajs, Satler in Planinc (L) niso igrali.

Calcit Volley : Ajaccio 3:2 (22, -19, -21, 15, 14)

Dvorana OŠ Šempeter, gledalcev 500, sodnika Ambarkov (Mak) in Lagierski (Pol).
Calcit Volley: Pereira 18, Hribar (L), Novljan 8, Gil 2, Štalekar 15, Kotnik 7, Štembergar Zupan 7 - prva postava; Vidmar 15, Okroglič, Kvas, Lakner; Golob (L), Ratek in Lazar niso igrali; Ajaccio: Exiga (L), Takaniko 1, Miranda 16, Dailey 10, Lacassie 6, Carle 4, Gonzalez 13 - prva postava; Castard 10, Petrov, Morgado 5.