Kopitar spet med ključnimi možmi zmage Kraljev (VIDEO)

Slovenski hokejski as je zadel kazenski strel in Los Angelesu pomagal prekiniti niz treh zaporednih porazov.

26. november 2017 10.27

Los Angeles - Slovenski hokejski as Anže Kopitar je bil tudi pri sinočnji zmagi Los Angelesa v ligi NHL med pomembnejšimi možmi na ledni ploskvi. Kralji so bili namreč pred 18.230 gledalci v domačem Staples Centru po kazenskih strelih z 2:1 boljši od Anaheima, v loteriji pa sta bila uspešna ravno kapetan Kopitar in Trevor Levis, ki sta poskrbela, da je njuno moštvo vendarle prekinilo niz treh zaporednih porazov. Gostje pa so morali še tretjič zapovrstjo na kolena.

Vendar dolgo ni dišalo po takšnem razpletu, saj je Anaheim po zaslugi komaj 21-letnega Nicka Ritchieja vodil vse do 59. minute. Tedaj je na tribunah završalo, ko je s svojim devetim zadetkom v sezoni izenačil 33-letni Dustin Brown. Podaljški zmagovalca niso dali, zato pa so bili pri kazenskih strelih uspešnejši gostitelji, piko na »i« je pritisnil vratar Jonathan Quick, ki je ubranil zadnji poskus Kevina Roya. Na drugi strani je prvič po poškodbi mrežo čuval Ryan Miller. Da je bila zmaga Los Angelesa zaslužena, pritrjuje tudi razmerje sproženih strelov - 34:26 v njegovo korist.