Van der Breggnovi evropski naslov, Batageljeva 32.

Na evropskem prvenstvu je na cestni dirki članic zmagala Nizozemka Anna van der Breggen, Polona Batagelj je bila 32.

17. september 2016 20.25
CYCLING-EUROPEAN-ROAD-CHAMPIONSHIPS
M. Ž.
M. Ž.

Plumelec - Na evropskem prvenstvu v kolesarstvu so danes na cestni dirki tekmovale članice in mlajši člani.

Članice so nastopile na 109,6 kilometra dolgi progi. Zmagala je Nizozemka Anna van der Breggen (2:55:55), ki je zelo uspešne olimpijske igre, na katerih je osvojila dve odličji (zlato na cestni dirki in bron v kronometru), nadgradila še z evropskim naslovom.

Drugo mesto je osvojila Poljakinja Katarzyna Niewiadoma, tretje pa Italijanka Elisa Longo Borghini (obe čas zmagovalke).

Med Slovenkami je bila najvišje Polona Batagelj na 32. mestu (+0:43), Urša Pintar je bila 69. (+4:33), Špela Kern pa 88. (+10:41).

Pri mlajših članih naslov v Belorusijo, Per 33.

Mlajši člani so tekmovali na 150,7-kilometrski preizkušnji. Ta se je končala z zmago Belorusa Aleksandra Riabušenka (3:32:43), drugi je bil Belgijec Bjorg Lambrecht, tretji pa Italijan Andrea Vendrame (oba čas zmagovalca).

Na štartu je bilo tudi šest Slovencev, ciljno črto jih je prečkalo pet. David Per je bil 33. (+0:12), Izidor Penko 42. (+0:30), Jon Božič 73. (+3:11), Gorazd Per 98. (+7:52) in Matic Grošelj 117. (+12:44), Gašper Katrašnik pa je odstopil.

Na prvenstvu bo jutri potekala cestna dirka članov, na kateri bodo tekmovali Grega Bole, Matej Mugerli, Jan Tratnik, Jure Golčer, Jan Polanc in Janez Brajkovič.