Krkin črn niz dolg že osem tekem

Novomeški košarkarji so morali v 16. kolu lige ABA premoč priznati FMP, ki je bil pred domačimi navijači boljši z 78:60.

03. januar 2017 21.55
košarka

Beograd - Košarkarji Krke v regionalni ligi ABA zlepa ne morejo prekiniti črnega niza, ki se zdaj vleče že osem zaporednih dvobojev brez zmage. Danes so morali v 16. kolu na kolena tudi v Beogradu, kjer jih je z 78:60 drugič v sezoni odpravil FMP in se tako točkovno izenačil z Novomeščani. Ti bodo imeli novo priložnost spet v nedeljo, ko bodo v dvorani Leona Štuklja ob 19. uri gostili četrtouvrščeno Budućnost.

Gostje so resda silovito začeli in bliskovito ušli s 6:0, a je FMP z desetimi zaporednimi točkami tehtnico hitro nagnil na svojo stran. Krka se je za kratko do vodstva dokopala le še v drugi četrtini, ko je bila po delnem izidu 8:0 malenkostno spredaj (23:22). Odtlej so imeli škarje in platno v rokah zgolj še Beograjčani, v zadnjem delu razlika pod deset točk ni več splahnela.

V vrstah zmagovalcev je krilni center Dragan Apić prispeval 18 točk, medtem ko se je Avstralec Jonah Bolden, ki je včeraj dopolnil šele 21 let, veselil dvojnega dvojčka za 13 točk in kar 16 skokov. Pri Novomeščanih je izstopal Sandi Čebular s 14 točkami. »Pred dvobojem smo vedeli, da bosta ključna skok v napadu in protinapad, a smo imel vso težkmo težave s skokom. Težko je zmagati, ko ima nasprotnik 45 skokov, od tega 18 v napadu,« je zmajeval z glavo Krkin trener Dejan Mihevc.

FMP : Krka 78:60 (53:44, 39:29, 20:15)

Dvorana Železnik, gledalcev 600, sodniki Belošević (Srbija), Hordov (Hrvaška) in Šundić (Črna gora).

FMP: Radanov 4 (2:2), Čović 14 (6:7), Davidovac 10 (1:1), Apić 18 (8:9), Lazarević 5, Kutlešić 2 (2:2), Žižić 9 (3:3), Ljubičić 3 (0:2), Bolden 13 (3:5).

Krka: Rebec 2, Curry 9 (2:2), Kastrati 3, Rojc 4, Dimec 10 (4:4), Čebular 14, Bunić 4, Elliott 4 (0:1), Luković 10 (6:7).

Prosti meti: FMP 25:31, Krka 12:14.

Trojke: FMP 3:27 (Davidovac, Lazarević, Ljubičić), Krka 6:26 (Čebular 4, Curry, Kastrati).

Osebne napake: FMP 21, Krka 30.

Pet osebnih napak: Elliott (30.), Čović (35.), Čebular (36.), Kastrati (39.).