Real in Budućnost poražena

Prepelič ni igral, Randolph je prispeval 11 točk in pet skokov, Omić šest točk in dve podaji.
Fotografija: Anthony Randolph (z žogo) je v dobrih 25 minutah dosegel 11 točk in pet skokov za madridski Real, ki je v gosteh izgubil proti Fenerbahčeju. FOTO: Alkis Konstantinidis/Reuters

Košarkarji so končali 15. kolo v evroligi. V ponovitvi finala prejšnje sezone in obračunu vodilnih ekip te sezone je Real Madrid v gosteh izgubil proti Fenerbahčeju s 63:65. Klemen Prepelič ni igral za Madridčane, Anthony Randolph pa je v dobrih 25 minutah dosegel 11 točk in pet skokov. Pri Realu, ki je vodil še 13 sekund pred koncem, je bil z 12 točkami najboljši strelec Rudy Fernandez, pri Fenerbahčeju pa je 17 točk in sedem skokov dosegel Luigi Datome, ki je dosegel tudi zadnje tri točke na tekmi.

Od slovenskih košarkarjev je nocoj igral tudi Alen Omić, ki je z Budućnostjo gostoval pri münchenskem Bayernu. Črnogorci so tekmo izgubili z 88:93, Omić pa je v dobrih 16 minutah prispeval šest točk in dve podaji. Budućnost, pri kateri je s 27 točkami izstopal Norris Cole, je doživela 12. poraz, Bayern, pri katerem je bil najboljši strelec z 21 točkami Derrick Williams, pa je prišel do osme zmage.