1. SNL: vijolični so se znesli nad Krškim (VIDEO)

Za zmago Maribora s 5:0 je trojček golov prispeval Marcos Tavares, dva zadetka pa dodal Aleksander Rajčević.

04. november 2017 17.16
regent nogomet

Krško - Nogometni državni prvaki, igralci Maribora, so vsaj do jutri popoldne, ko jih ponovno lahko izpodrine Olimpija z zmago nad Ankaranom Hrvatini (dvoboj se bo začel ob 16.50), spet vodilni na slovenski prvoligaški razpredelnici. V 15. kolu so se namreč na gostovanju pošteno znesli nad zasedbo Krškega in jo odpravili z veličastnih 5:0, s čimer so poskrbeli, da so domači ostali brez zmage še četrtič zapored, medtem ko so vijolični že štirikrat v nizu odnesli poln plen.

Varovanci Darka Milaniča v državnem prvenstvu niso prejeli zadetka že 330 minut, niti tokrat ni moglo biti nič drugače, saj so gostitelji enkrat samkrat sprožili v okvir vrat. Mariborčani so poskusili kar enajstkrat in bili petkrat uspešni, že v trinajsti minuti so vodili s 3:0, dišalo je še po precej hujši katastrofi Krškega, ki je tako izdatno nazadnje izgubilo 21. septembra lani na gostovanju v Domžalah. Vijolični so v tej sezoni petkrat zatresli že tudi mrežo Ankarana Hrvatinov, le da so na gostovanju v začetku avgusta zmagali s 5:1.

V peti in dvanajsti minuti se je pred kar 1500 gledalci med strelce vpisal Marcos Tavares, zgolj minuto pozneje je na 3:0 povišal Aleksander Rajčević. V prvih trenutkih drugega polčasa je prekaljeni Brazilec s slovenskim potnim listom zadel še tretjič (petič v sezoni in 128. doslej v 1. SNL), Rajčević je končni izid postavil v 82. minuti. Milanič je - ob odsotnosti Luke Zahovića, Marka Šulerja, Martina Milca in Denisa Šmeja - priložnost prvič v elitni konkurenci naklonil tudi 21-letnemu črnogorskemu branilcu Luki Uskokoviću, ki je z rezervne klopi vskočil v 68. minuti.

Aluminij ne zna prekiniti uroka domačega igrišča

Nogometaši Aluminija nikakor ne morejo prekiniti uroka domačega igrišča v prvoligaških dvobojih te sezone. V 15. kolu so z 0:1 pokleknili pred Domžalami, kar pomeni, da so še četrtič zapovrstjo v Kidričevem ostali praznih rok, sicer pa so zbrali 13 točk in zasedajo osmo mesto na prvenstveni razpredelnici. Domžalčani so se po porazu v derbiju prejšnjega kola s prvakom Mariborom (0:1) vrnili na zmagovalne tirnice, s šesto zmago in 22 točkami so zdaj četrti, točko za tretjeuvrščenim Rudarjem.

Na odločitev o zmagovalcu je bilo potrebno počakati vse do končnice obračuna, najzaslužnejši za zmago pa je bil novinec med varovanci trenerja Simona Rožmana Andraž Kirm, ki se je v 80. minuti dokopal do žoge, ki se je izmuznila Luki Janžekoviču, in jo poslal v mrežo. Največ pozornosti je sicer pritegnil ognjeni krst nekdanjega vijoličnega zveznega igralca Agima Ibraimija v domžalskem dresu, ki ni izstopal, na zelenici pa je ostal do 68. minute, ko ga je nadomestil Hrvat Marko Alvir.

Rožman je bil prisiljen že v sedmi minuti zamenjati čuvaja mreže: Dejan Milić si je poškodoval gleženj, namesto njega je med vratnice stopil Ajdin Mulalić in ostal nepremagan. Gostje so po natanko uri igre zadeli še enkrat, a je gol Senijada Ibričića sodnik Bojan Mertik razveljavil zaradi Kirmovega prekrška nad Nemanjo Jakšićem. Aluminij, ki ni niti enkrat sprožil v okvir tekmečevih vrat, tako še naprej neuspešno lovi jubilejno dvajseto prvoligaško zmago, medtem ko Domžale tudi po desetem poskusu ostajajo neporažene v medsebojnih dvobojih s Kidričani.

ALUMINIJ - DOMŽALE

Aluminij : Domžale 0:1 (0:0)

Športni park Kidričevo, gledalcev 200, sodnik Mertik (Odranci).

Strelec: 0:1 - Kirm (80.).

Aluminij: Janžeković, Jurčević, Muminović, Jakšić, Vrbanec, D. Mensah, Petrovič, Tahiraj, Škoflek (od 57. I. Mensah), Mesec (od 70. Rogina), Nunić (od 78. Krajnc).

Domžale: Milić (od 7. Mulalić), Rom, Dobrovoljc, Balkovec, Melnjak, Vetrih (od 46. Bizjak), Husmani, Kirm, Ibraimi (od 68. Alvir), Hodžić, Ibričić.

Rumeni kartoni: D. Mensah, Mesec; Vetrih, Bizjak.

GORICA - TRIGLAV

Gorica : Triglav 0:3 (0:0)

Športni park Nova Gorica, sodnik Sagrković (Vrhnika).

Strelca: 0:1 - Tijanić (46.), 0:2 - Poplatnik (80.), 0:3 - Poplatnik (90+4.).

Gorica: Sorčan, Škarabot, Lipušček, Kavčič, Curk, Žigon (od 86. Nagode), Grudina, Humar (od 59. Filipović), Osuji, Kapić (od 75. Džuzdanović), Nwabueze.

Triglav: Džafić, Arh Česen (od 59. Bojić), Suljević, Zec, Kuhar, Udovič, Vujčić, Robnik (od 88. Mlakar), Tijanić, Poplatnik, Podlogar (od 85. Majcen).

Rumeni kartoni: Humar, Nwabueze; Suljević, Zec.

KRŠKO - MARIBOR

Krško : Maribor 0:5 (0:3)

Štadion Matije Gubca, gledalcev 1500, sodnik Skomina (Koper).

Strelca: 0:1 - Tavares (5.), 0:2 - Tavares (11.), 0:3 - Rajčević (13.), 0:4 - Tavares (49.), 0:5 - Rajčević (82.).

Krško: Zalokar, Jakolič, Krajcer, Ejup, Šturm, Jurina (od 88. Dušak), Jovanović (od 64. Kovačič), Balić, Mujan, Mandić (od 71. Batrović), Škrbić.

Maribor: Handanović, Palčič, Rajčević, Billong (od 68. Uskoković), Viler, Vrhovec, Kabha (od 66. Pihler), Hotić, Vršič (od 81. Ahemdi), Mešanović, Tavares.

Rumena kartona: Balić; Ahmedi.