Birsa nanizal že 270 minut, Kotniku pol ure

V najmočnejši italijanski ligi novi debut Slovenca: Andrej Kotnik je za Crotone v Palermu igral od 61. minute.

06. februar 2017 02.31
Gorazd Nejedly

Ljubljana - Nogometni reprezentant Valter Birsa v lanskem letu nikoli ni igral vseh 90 minut v zaporedju dveh tekem oziroma, odkar je iz Francije prestopil v Italijo, sploh še ni nanizal dveh celih tekem. V novem letu pa je 30-letni Šempetrčan v Chievu dobil novo vlogo, zanj in za vse tako rekoč nepričakovano. Birsa je včeraj izpeljal že tretjo tekmo zapored vseh 90 minut, kar se mu je nazadnjue psorečilo pred skoraj sedmimi leti v dresu Auxerra, ko je v dobrih 10 dnevih (25. aprila, 30. aprila in 5. maja leta 2010) igral od prvega sodnikovega žvižga do zadnjega.

Njegov klubski soigralec in reprezentnačni kolega Boštjan Cesar ima v tej sezoni manj vidno vlogo, kar se odraža tudi na njegovi zanesljivosti. Včerajšnji »lokalni« derbi z Udinesjem ni končal, a resda nezasluženo. V 82. minuti si je prestrogo prislužil drugi rumeni karton in s tem izključitev. V Italiji je Cesar prejel že peti rdeči karton, rumenih kartonov pa je v sedmih sezonmah prejel kar 64. Potem ko je nenadejano kot posojen igralec od Gorice prestopil h Crotoneju, je Andrej Kotnik v Palermu dočakal ognjeni krst v serie A. V porazu z 0:1 je 21-letni Koprčan igral od 61. minute, s čimer je po skupni minutaži prehitel donedavnega tekmeca v SNL Miho Zajca. Še en Šempetrčan v Italiji iz tekem v tekmo napreduje. Debitiral je v 86. minuti prejšnjo nedeljo, včeraj je vstopil v igro že v 79. minuti.