SŽ Olimpija šele z igralcem manj strla odpor Triglava

Ljubljanski hokejisti so se z mukoma priborjeno zmago s 4:2 pričakovano prebili v pokalni finale.
Fotografija: Miha Zajc je potrdil Olimpijino zmago. FOTO: Jure Eržen/Delo
Miha Zajc je potrdil Olimpijino zmago. FOTO: Jure Eržen/Delo

Kranj – Državni podprvaki, hokejisti SŽ Olimpije, so pričakovani prvi finalisti pokala Slovenije. Pred 230 gledalci v dvorani Zlato polje pa so se morali v polfinalnem obračunu pošteno potruditi in preznojiti, da so s 4:2 (1:0, 3:2, 0:0) strli odpor kranjskega gostitelja Triglava. In strli so ga na sila nenavaden način: z dvema zadetkoma v razmaku 59 sekund – in to z igralcem manj na ledni ploskvi! Drugega nedeljskega finalista bo dal večerni obračun med Slavijo Junior in državnim prvakom SIJ Acronijem Jesenicami.

Triglav v vodstvu

Resda so Ljubljančani v 17. minuti prvi zadeli prek Gregorja Koblarja, a gostitelji turnirja niso kar brez boja položili orožja. Le dve minuti in tri četrt druge tretjine so potrebovali za zasuk in prehod v vodstvo. Že po 23 sekundah je izenačil nekdanji Jeseničan Anže Terlikar, nato je številčno prednost ob izključitvi Koblarja izkoristil še Mihael Potočnik. Izenačil je Aljaž Chvatal, hip za tem pa so imeli Kranjčani novo lepo priložnost, saj so imeli igralca več na ploskvi po izključitvi Žana Jezovška. Toda namesto da bi zadeli oni, so v minutnem razmaku dvakrat zmaji. Najprej je čuvaja mreže Kristjana Šenka drugič v tretjini matiral Chvatal, v naslednjem napadu pa še Miha Zajc, ki je postavil končni izid.