Po zlu šla še ena Krkina priložnost

Mega Bemax je vodila proti Novomeščanom že z 18 točkami naskoka.
Fotografija: Krkin center Dalibor Đapa (z žogo) je tokrat metal trojke 5:6. FOTO: ABA
Krkin center Dalibor Đapa (z žogo) je tokrat metal trojke 5:6. FOTO: ABA

Uvodni dvoboj 19. kola lige ABA je dodatno poglobil težave slovenskih moštev. Košarkarji Krke so odpotovali v Sremsko Mitrovico, da bi prepustili zadnje mesto Petrolu Olimpiji, a so že pred polčasom zaostali za Mego Bemaxom z 18 točkami razlike in doživeli šesti poraz v zadnjih sedmih regionalnih nastopih. Ljubljančani se bodo poskusili otresti Novomeščanov v ponedeljek, ko bodo v Stožicah gostili še eno tekmico za obstanek – Igokeo.

Pred tednom dni je privržence dolenjskega moštva vznemirila zmaga Zadra v Sremski Mitrovici, saj je le kolo poprej gladko izgubil s Krko na domačem parketu. V slogu: Srbi se ne borijo več s tolikšno vnemo, saj nimajo realnih možnosti za preboj v končnico lige ABA, na 5. mestu pa se lahko poigravajo s točkami. Toda ko bi lahko slovenski podprvaki potrdili trditev, so odpovedali. Mega Bemax jim je dovolila le dve izenačenji (2:2 in 7:7), nato pa uveljavila svoj agresivni slog igre, ki ga je začinila tudi z večjo natančnostjo. Gostitelji so pod vodstvom visokega branilca Luke Ašćerića (za tri 5:5) dolgo prekašali Krko tako pri trojkah (ob polčasu s 7:2) kot pri metih izpod koša po številnih napadalnih skokih. V 18. minuti je vodila že z 48:30, v 31. s 66:49, pobrala pa se je tudi po ponujeni priložnosti za Novomeščane, ki so se približali na 68:72. Dobra prestava centra Daliborja Đape (za tri 5:6) je šla po zlu.

Odpisana le Ilirija

Na slovenski sceni so si mesto v šestčlanski ligi Nova KBM za prvaka dve koli pred koncem zagotovile Sixt Primorska (12:4), Krka (11:5) in Petrol Olimpija (10:7), zelo blizu cilju so tudi Rogaška in polzelski Hopsi (po 9:7) z dvema zmagama prednosti pred 7. Šenčurjem GGD, 8. Šentjurjem in 9. Zlatorogom (vsi 7:9); vmes je na 6. mestu moštvo Helios Suns (8:8). V ozadju je povsem osamljena Ilirija (1:16), ki bo v štiričlansko ligo za obstanek ponesla s seboj vse rezultate (poraze) medsebojnih tekem s preostalo trojico in se bo sila težko ognila izpadu v 2. SKL.

Drugi pari 19. kola lige ABA, danes: Mornar – Crvena zvezda (19), Zadar – Cibona (21); nedelja: Cedevita – FMP (17), Partizan – Budućnost (19); ponedeljek: Petrol Olimpija – Igokea (18).
Pari 17. kola lige Nova KBM, danes: Sixt Primorska – Šentjur (17), Zlatorog – Helios Suns (19), Šenčur GGD – Hopsi Polzela (19); nedelja: Rogaška – Krka (19); odigrano v četrtek – Petrol Olimpija : Ilirija 86:65 (66:48, 39:30, 23:16 – Tratnik 19, Tomić 7, Lazić 10, Bubnić in Badžim po 8, Jones 7, Rebec 6, Simonović 5, Špan 4, Kastrati 2; Williams 17, Gorenc 11, Ružič in Germ po 9, Heath in Gorbačov po 7, Sinebabnov 3, Meze 2).