Nov boleč poraz Kraljev, Anže Kopitar brez enega samega strela

Los Angeles Kings doma z nogometnim izidom 0:1 izgubili proti Calgary Flames.
Fotografija: Anže Kopitar (levo) s soigralci pri Los Angelesu vnovič ni igral nič kaj kraljevsko. FOTO: Reuters

Los Angeles – Hokejisti kluba Los Angeles Kings so doživeli nov boleč poraz v NHL, potem ko so na domačem ledu z 0:1 (0:1, 0:0, 0:0) klonili proti igralcem moštva Calgary Flames. Zmagoviti gol je za goste že v tretji minuti tekme zabil Kanadčan Travis Hamonic.

Med junaki Calgaryja je bil tudi češki vratar David Rittich, ki je ubranil vseh 21 strelov in tako prvič v najmočnejši hokejski ligi na svetu ohranil svojo mrežo nedotaknjeno. Jack Campbell, ameriški čuvaj mreže pri Kraljih, je zbral 35 obramb.

Slovenski kapetan Anže Kopitar je na ledu prebil debelih 22 minut, v tem času pa proti Rittichu ni sprožil niti enega strela. Naslednjo tekmo bodo hokejisti Los Angelesa odigrali v noči na sredo, ko bodo gostili Toronto Maple Leafs.

Drugi izidi – Buffalo Sabres : Vancouver Canucks 4:3 – po kazenskih strelih, Philadelphia Flyers : Chicago Blackhawks 4:0, Dallas Stars : Nashville Predators 4:5 – po podaljšku, Boston Bruins : Toronto Maple Leafs 5:1, Montreal Canadiens : Vegas Golden Knights 5:4, Tampa Bay Lightning : Ottawa Senators 4:6, Florida Panthers : New York Islanders 4:2, Pittsburgh Penguins : Arizona Coyotes 4:0, Carolina Hurricanes : Detroit Red Wings 3:4 – po kazenskih strelih, Columbus Blue Jackets : New York Rangers 4:5 – po kazenskih strelih.