Mura že v Novi Gorici v polfinalu

V zadnji prvi četrtfinalni tekmi pokala Nogometne zveze Slovenije Aluminij v Krškem od 0:2 do 2:2.
Fotografija: Trenerju Gorice Miranu Srebrniču s taktična odločitev, da spočije najbolj utrujene igralce, ni izšla po načrtih. FOTO: Roman ŠŠipić/Delo

Mura je s presenetljivo visoko zmago v Novi Gorici naredila odločen korak proti polfinalu pokalnega tekmovanja. Visoka zmaga, ki jo je iz minimalne spremenila v zaključnih minutah, ko je v 85. minuti in sodniškem dodatku dva gola zabil Amadej Maroša (Nik Lorbek je zadel že v 12. minuti), je bila tudi posledica tveganih trenerskih menjav v najboljših enajstericah. Bolje so se izšle gostujočemu trenerju Anteju Šimundži.

»Menjave prinesejo svežino, ali celo dvignejo raven igre. Ampak mi smo že v prvem polčasu pokazali veliko, Goričanom nismo dopustili niti strela, kar pomeni, da smo taktično odlično opravili nalogo in onemogočili tekmece v tem, kar najbolje znajo,« je pojasnil Mariborčan, ki je zadel v polno z rezervisti, domači trener Miran Srebrnič ni in je lahko zgolj dopolnil kolega. »To je bila priložnost, da sem spočil igralce za ligaške tekme. Ni pa lepo izgubiti.«

V Krškem se je po velikem zasuku polfinalu približal Aluminij. Finalist iz minule sezone je v 50. minuti že zaostajal z 0:2 po golih Anteja Vukušića (19) in Lea Ejupa (50), potem pa je izbruhnil Tadej Trdina in zabil dva gola (60, 79).

Povratne tekme (Olimpija – Koper, Domžale – Maribor, Mura – Gorica, Aluminij – Krško) bodo v sredo, 31. t. m.

Izida – Gorica : Mura 0:3 (0:1, Lorbek, Maroša 2), Krško : Aluminij 2:2 (1:0, Vukušić, Ejup; Trdina 2).