Dončićev šov v zadnji četrtini

Goran Dragić dopolnil odličen večer za moštvi Ljubljančanov v NBA
Fotografija: Pod taktirko Luke Dončića je Dallas serijo domačih tekem v NBA začel z zmago, v kateri je bil Ljubljančan najboljši posameznik v moštvu iz Teksasa. FOTO: USA Today Sports

Sijajen večer je za slovenskim dvojcem zvezdnikov v NBA. Luka Dončić je Dallas popeljal do zmage proti Brooklynu s 123:111, Goran Dragić je z Miamijem premagal prvaka Toronto s 84:76.

Komaj 20-letni Ljubljančan je uprizoril šov v zadnji četrtini, ko je v dobrih sedmih minutah nasul 15 točk od skupno 31. Teksašani so bili v zadnji četrtini boljši s 30:18, pri čemer je Luka statistiko dopolnil še s 13 skoki in sedmimi podajami in na najboljši možni način nadomestil odsotnost treh pomembnih mož prve peterke Kristapsa Porzingisa, Tima Hardawaya in Ryana Broekhoffa. Dallas je v domačem American Airlines Centru končal mini niz dveh porazov in odlično napovedal serijo petih domačih tekem (Charlotte, Chicago, Denver, LA Lakers in Phialdelphia).

Miamijeva obramba trdna kot skala

Miamijeva formula za zmago je bila čvrsta obramba. V strelski NBA bi tekme, na kateri eno od moštev doseže le 76 točk, lahko prešteli na prste ene roke. Floridčani so izvedli mali čudež, pod 80 točkami so pustili prvaka Toronto.

V tej sezoni je najmanj točk proti Miamiju dosegel Charlotte (94). Goran Dragić je dosegel 13 točk in vse v drugi četrtini, ko je trikrat zadel tudi izza črte.

Toronto je imel slab met iz igre, zadel je le šest trojk iz 42 poskusov. Kyle Lowry je izza črte metal 12:2, Fred VanVleet pa 11:1.
Goran Dragić je vseh 13 točk točk proti prvaku iz Kanade dosegel v drugi četrtini. FOTO: USA Today Sports

Izidi
Dallas : Brooklyn Nets 123:111 (Luka Dončić 31 točk, 13 skokov in sedem asistenc), Miami : Toronto 84:76 (Goran Dragić 13 točk in dva skoka), Indiana : Denver 116:124 (Vlatka Čančarja ni bil v moštvu Denverja), Cleveland : Charlotte 106:109, Chicago : Utah 98:102, Minnesota : Golden State 99:84, San Antonio : Oklahoma 103:109, Sacramento : Memphis 128:123, LA Clippers : Detroit 126:112.