Dončićeva pomoč s klopi je bila premalo

Miami je prvi v gosteh premagal Philadelphio.
Fotografija: Kristaps Porzingis (desno) je dosegel že tretji zaporedni trojni dvojček, toda Dallas je izgubil že četrto domačo tekmo od zadnjih šest. FOTO: USA TODAY Sports

Košarkarji Dallas so bili brez poškodovanega Luke Dončića nemočni proti Bostonu, ki je bil boljši s 109:103. Manjši podvig se je posrečil Miamiju, ki je brez prav tako poškodovanega Gorana Dragiča prvi v sezoni v gosteh premagal Philadelphio (108:104).

»Napreduje in že meče na koš, ampak proti Philadelphii in Torontu še ne bo igral,« je o zdravstvenem stanju enega od največjih zvezdnikov NBA Dončića povedal trener Rick Carlisle.
Luka Dončić je bil v obleki eleganten kot se šika, a na igrišču ga je Dallas močno pogrešal. FOTO: AFP

V četrtem porazu na zadnjih šestih domačih tekmah je Latvijec Kristaps Porzingis dosegel tretji zaporedni dvojni dvojček (23 točk, met 19:8, trojke 7:2, 13 skokov). Najučinkovitejši z rezervne klopi je bil z 20 točkami v 25 minutah Seth Curry. Dvomestna sta bila še Tim Hardaway jr. (13) in Jalen Brunson (10 točk, 11 podaj). Bostonov prvi mož je bil Kemba Walker z 32 točkami.

Štirinajst tekem brez poraza je trajal domači niz Philadelphie, ki ga je končal Miami. Zadnji met 4,8 sekunde pred koncem, trojko, za zmago pri zaostanku za dve točki je zgrešil Al Horford.

Izidi

Dallas : Boston Celtics 103:109, Philadelphia : Miami 104:108, Cleveland : Charlotte 100:98, Detroit : Toronto 99:112, Washington : Chicago 109:110 – podaljšek, Minnesota : New Orleans 99:107, Oklahoma : Memphis 126:122, Denver : Orlando 113:104, Portland : Golden State 122:112.