Iraški srečko je bil Ali Adnan (VIDEO)

Srečko Katanec je v selektorski vlogi na klopi Iraka azijsko prvenstvo začel z zmago v zadnji minuti s 3:2
Fotografija: Srečko Katanec je čustveno vodil tekmo in na koncu le dočakal srečen konec. FOTO: AFP

Srečko Katanec si bolj stresnega, razburljivega in na koncu tudi srečnega začetka azijskega nogometnega prvenstva v Združenih arabskih emiratih  ni mogel zamisliti. V prvi tekmi v skupini D v Abu Dabiju je Irak ves čas tekme proti Vietnamu hodil po robu, z avtogolom Ali Faeza Atiyaha v 24. minuti zaostajal z 0:1, pa nato tudi z 1:2 v 42. minuti.

Ali Adnan je Iraku v Združenih arabskih emiratih priigral prve tri točke. FOTO: AFP

V drugem polčasu so Iračani izenačili po uri igre, prav v zadnji minuti pa je svoje mojstrstvo pokazal ključni mož reprezentance Ali Adnan. S prostega strela je soigralec našega reprezentanta Josipa Iličića neubranljivo zadel s 23 m. Petindvajsetletni zvezni igralec Atalante je zadel vratarjev levi zgornji kot.

Kako živčen je bil po zares infarktni tekmi Katanec, je zgovorno razkril posnetek, po katerem je bilo vidno, da Ljubljančan ni gledal, kako bo njegov varovanec izvedel prosti strel.