V finalu sedanja in nekdanja št. 1

Naomi Osaka prvič v sklepnem dvoboju po lanski zmagi na odprtem prvenstvu Avstralije.
Fotografija: Iga Šwiatek bo v ponedeljek prevzela vodstvo na lestvici WTA. FOTO: Michael Reaves/AFP

Japonka Naomi Osaka in Poljakinja Iga Šwiatek sta finalistki teniškega turnirja WTA v Miamiju z nagradnim skladom 8,370.000 dolarjev. Za zmago na Floridi se bosta torej pomerili nekdanja številka 1 in nova številka 1 ženskega tenisa.

Osaka je v polfinalu premagala olimpijsko prvakinjo Švicarko Belindo Benčič s 4:6, 6:3, 6:4, Swiatkova pa je bila boljša od Američanke Jessice Pegula s 6:2 in 7:5.

Za Osako je to prvi finale na turnirjih WTA po zmagi na odprtem prvenstvu Avstralije 2021 pred več kot enim letom, po zmagi so jo med pogovorom na igrišču oblile solze sreče, ko se je zahvaljevala navijačem.

»Želela sem se samo zahvaliti vsem, vzdušje v polfinalu je bilo res odlično. Presneto, vedno jokam. Hvala vsem, ta turnir mi zelo veliko pomeni in tu na Floridi sem se prvič uvrstila v finale,« je dejala Osaka.

Dvajsetletna Swiatkova pa bo na ponedeljkovi lestvici WTA prevzela vodstvo po upokojitvi dosedanje prve igralke sveta, Avstralke Ashleigh Barty.