Zvišanje plač napoveduje dobra polovica delodajalcev
V Goodyearu Slovenija so plače zaposlenim že zvišali, prav tako nekateri trgovci, drugod pogajanja še potekajo.
Galerija
V Goodyearu Slovenija bodo s 1. januarjem osnovno plačo zvišali za deset odstotkov, aprila pa še za dodatne štiri odstotke. FOTO: Manaure Quintero/Reuters
Rast plač v Sloveniji se bo, kot kaže, nadaljevala tudi v prvi polovici letošnjega leta. Ne le zaradi zahtev sindikatov javnega sektorja, ampak tudi zaradi rasti plač v gospodarstvu. Raziskava agencije za zaposlovanje Manpower Slovenija je namreč pokazala, da v prvem polletju letos več kot polovica delodajalcev načrtuje zvišanje plač; tretjina do pet odstotkov, dobra petina pa do deset odstotkov.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
Komentarji