Leverkusen je zmagoviti niz nadaljeval tudi v Rimu

Nogometaši Bayerja iz Leverkusna so prvo polfinalno tekmo evropske lige proti Romi dobili z 2:0, Marseille in Atalanta sta v Franciji remizirala z 1:1.
Fotografija: Florian Wirtz v tej sezoni igra izvrstno in je motor napada Bayerja. FOTO: Alberto Lingria/Reuters

Posebna sezona za v zgodovinske knjige Bayerja iz Leverkusna še kar traja. Po osvojenem nemškem naslovu v bundesligi ohranjajo niz neporaženosti, v nemškem pokalu bodo igrali v finalu, izgubili doslej niso niti v evropski ligi. Na gostovanju na olimpijskem štadionu v Rimu pri Romi so iztržili zmago z 2:0, junak je bil Florian Wirtz.

Mladi nemški nogometaš sodi med najbolj obetavne igralce v Evropi, njegova vrednost naj bi se že povzpela prek 100 milijonov evrov. V Rimu je v 28. minuti dosegel prvi gol za Bayer, delo pa je v 73. minuti dokončal Robert Andrich. Varovanci Xabija Alonsa so si priigrali odlično izhodišče pred povratno tekmo na svojem štadionu čez teden dni.

El Kaabi se je izkazal s hat-trickom. FOTO: Justin Tallis/AFP

V drugem polfinalu evropske lige sta se srečala Marseille in Atalanta, v Franciji so prek Gianluce Scamacce, junaka četrtfinalne zmage na Liverpoolom, prvi zadeli gostje že v 11. minuti, a je devet minut kasneje Chancel Mbemba na Velodromu zadel za končnih 1:1.

V polfinalu konferenčne lige je bil ob zmagi Olympiacosa na gostovanju v Birminghamu pri Aston Villi s 4:2 junak Ayoub El Kaabi s tremi zadetki, Fiorentina pa je s 3:2 premagala Club Brugge.