Prva lovorika v sezoni SŽ Olimpiji

Ljubljanski hokejisti so bili od jeseniških boljši že drugič v sezoni, tokrat v pokalnem finalu (2:1).
Fotografija: Spet se je razpletlo po ljubljanskih željah. FOTO: Tomi Lombar/Delo
Spet se je razpletlo po ljubljanskih željah. FOTO: Tomi Lombar/Delo

Kranj – Tudi drugi večni derbi med najuspešnejšima slovenskima hokejskima kolektivoma, državnim prvakom SIJ Acronijem Jesenicami in podprvakom SŽ Olimpijo, se je nocoj razpletel po željah Ljubljančanov, ki so v pokalnem finalu pred 400 gledalci v kranjski dvorani Zlato polje z 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) odpravili železarje.

Pem ob številčni premoči

Zmaji niso potrebovali dolgo za prvo vodstvo. Že v četrti minuti je namreč kanadskega čuvaja mreže Clarka Saundersa ukanil David Planko. Jeseničani so vrnili že v uvodni tretjini, v 14. minuti je namreč številčno premoč ob izključitvi Aleša Mušiča, ki si je zaradi prekrška izza hrbta prislužil desetminutno disciplinsko kazen, unovčil Nik Pem.

Mož odločitve Rajsar

Na zmagovalca je bilo treba počakati do konca druge tretjine. Natanko 71 sekund pred odhodom na odmor je namreč akcijo treh nekdanjih Jeseničanov zapečatil Sašo Rajsar in postavil končni izid derbija, saj so zmaji v zadnjem delu nadzorovali rezultat. Tako so se razveselili prve lovorike v novi sezoni.